Co z rajčat - kečup, pomádu nebo omáčku?



host - 162.128 (?)
13.6.2011 23:22
ja si vyrábím sugo pomodoro. rajcata oloupu, nakrajim na kousky, v hrnci osmahnu cibulku, cesnek, prihodim rajcata, bazalku, tymian, osolim a dusim tak hodinku. naplnim do zavarovacek, a sterilizuji. pozivam to pak jako zaklad na spagety - spageti uvarim, prohreji sugo pomodoro, spegety pridam do omacky, a necham chvili dojit, zasypu parmazanem, a trochu olivoveho oleje. je to jednoduche, a dobre. pikantejsi verze vznikne s chili paprickou. skvela vecere za 10minut.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 21.163 (?), 13.6.2011 16:01, zobrazeno: 73110x
Co z rajčat, kečup,pomádu nebo omáčku??? Návody na vaše zpracování rajčat? :))
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.128 (?), 13.6.2011 23:22
ja si vyrábím sugo pomodoro. rajcata oloupu, nakrajim na kousky, v hrnci osmahnu cibulku, cesnek, prihodim rajcata, bazalku, tymian, osolim a dusim tak hodinku. naplnim do zavarovacek, a sterilizuji. pozivam to pak jako zaklad na spagety - spageti uvarim, prohreji sugo pomodoro, spegety pridam do omacky, a necham chvili dojit, zasypu parmazanem, a trochu olivoveho oleje. je to jednoduche, a dobre. pikantejsi verze vznikne s chili paprickou. skvela vecere za 10minut.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 14.6.2011 8:23

zkuste to podle italského originálu, to je skutečně nedostižná varianta!!!

Sugo pomodoro
Omáčka z rajčat

(4 porce)

0,5 kg konzervovaných loupaných rajčat San Marzano
0,5 kg čerstvých rajčat
½ cibule
1 mrkev
1 řapíkatý celer
2 lžíce olivového oleje
½ svazku bazalky
40g másla
cukr podle chuti
sůl podle chuti
několik čistých, vypařených zavařovacích sklenic

Rajčata, celer, mrkev a cibuli nakrájíme na větší kousky, V kastrole rozehřejeme olej zpěníme zeleninu, přidáme čerstvá i konzervovaná rajčata a za občasného míchání asi hodinu dusíme. Poté omáčku propasírujeme a ještě 30 minut necháme vařit. 
Po uplynulé době přidáme cukr a sůl podle chuti, zjemníme máslem a vhodíme bazalku pro získání aroma. Omáčku nalijeme do zavařovacích sklenic, zavaříme 
a po vychladnutí uložíme nejlépe na suchém, chladném a tmavém místě.

Doporučuji!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.6.2011 8:59

Může to být dobré. Nicméně vyrábět domácí konzervy ze surovin, jejichž základem je obsah jiné konzervy, mi nepřijde úplně logické

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 14.6.2011 11:51

Vypadá to praštěně, ale tahle rajčata vypěstovaná na Sicílii a určená jen na tepelné zpracování, jsou považovaná za naprosto nenahraditelná. Je údajně lepší použít konzervu než jakýkoliv substitut. Protože je vyloučeno jejich pěstování e skleníku, používají je mimo sezónu konzervovaná i špičkové restaurace, kterým jinak nečiní problém nechat si dovést ústřice z Bretaně letadlem. Použití konzervy je v tomto případě čin fajnšmekra. Já, abych pravdu řekla, je nejsem schopná úplně docenit. Z rajských vlastní produkce dělám základ na lečo s paprikami a cibulí, který výrazně zredukuju v mikrovlnce a potom zmrazím. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 14.6.2011 13:24

Bingo

a hlavně, tahle základní omáčka je naprosto univerzální, lze použít na rajčatovou polévku, rajskou, do těstovin, na mořské plody, na ryby atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 9.9.2012 23:54

O víkendu jsem vařil sugo dle výše zmíněného receptu. Místo sterilovaných rajčat jsem dal obyčejná, celeru pouze půlku. Naprosto EXKLUZIVNÍ!!! Myslím, že 30 sklenic na rok bude málo. Opravdu dobrůtka.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.6.2011 7:44

Kdyžř mi v zavařovacím hrnci zbývá nějaké místo, jednoduše natlačím sklenice samotnými rozkrájenými rajčaty, a přesteriluji. Použití je univerzální - těstoviny, lečo, rajská...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.51 (?), 14.6.2011 12:52
Přesně tohle dělám taky, a nejen když mi zbývá místo v hrnci, ale cíleně. Mimo jiné v zimě sklenici rajčat občas rozmixuji, ochutím a mám nedostižitelnou rajskou šťávu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
saruska26 - (18) - 43.107 (?), 14.6.2011 12:58

Dobrý den, ja si dělám základ pro rajskou omacku.Do hrnce dam varit rajčata i se slupkou, cibule, nove koreni, celý pepr, bobkový list.Varim do uplneho zmeknuti, potom rozmixuju rucnim mixerem, prepasiruju pres cednik a naleju do sklenic a zavarim.Potom davam do rajske misto protlaku a je to moc dobre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika