Co s těmito výhonky u rajčat?



host - 92.1 (?)
18.6.2012 20:13
Zastrihnout hlavni vyhon kdyz je plny kvetu a zacinajicich? Ja myslel vystipnout vsechny vyhonky a nechat jen jeden ze spodnich? Jsem zmaten..
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.6.2012 16:49

Když odstřihnete hlavní výhon, tak můžete nechat oba nejspodnější, první i druhý. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.1 (?), 18.6.2012 20:13
Zastrihnout hlavni vyhon kdyz je plny kvetu a zacinajicich? Ja myslel vystipnout vsechny vyhonky a nechat jen jeden ze spodnich? Jsem zmaten..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.6.2012 22:20

Nezlobte se, nechtěl jsem Vás zmást, ale má odpověď byla ironie a reakce na dotaz který již považuji za celkem hloupý. Samozřejmě že máte pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 18.6.2012 14:21

Když tak čtu tuto diskuzi, tak bych se rád zeptal, kdo jste porovnával kolik se vám urodilo rajčat na nevyštipovaném, vyštipovaném ev. rajčeti vedeném na 2 nebo tři výhony. Zajímají mne údaje v kg za sezónu a konkrétní odrůda. děkuji za informaci.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 18.6.2012 15:25

Mr Big, tak to byste konkrétně ode mne chtěl příliš, protože mám sice 20 rostlin v květináčích, ale každá odrůda je jiná. Žádné statistiky si nevedu, jsem rád že si do nákresu v PC nacvakám jména odrůd, ale pokud je rostlina moc "holá" tak jí jednoduše nějaký ten výhon navíc nechám. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 18.6.2012 15:40

To opravdu nebyl dotaz na Vás. ale chtěl jsem to slyšet od těch, co říkají, že sklizeň je jeden a půl krát větší, případně dvakrát větší. Pokud jde o tvar rostliny, tak mám také rád když vypadá k světu

                       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 18.6.2012 20:53

ja si letos na zahrade chtel vyzkouset rozdil v plodnosti, takze mam cast na dva a cast, na jeden. Dam pak vedet jak test dopadl. Odrudy bejbino, stupicke a tornado.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 18.6.2012 23:56

Letos mi několik předčasně vysazených rajčat venku omrzlo 18.5. a některá omrzla 9.4. ve skleníku. U všech těchto rostlin mám problémy s poškozením květenství nad omrznutím, rajčata jsou do výšky 70-80 cm bez vijanů s plody, další vijany mají květy nekvalitní. Běžně pěstuju rajčata na 7-8 vijanů a potom ukončuji. Z důvodu poškození mrazem jsem se rozhodla některé rostliny vést od poloviny výšky na dva výhony, aby se na nich alespoň něco urodilo. Nemám tyčky delší než 2m.   

Ještě k tomu vylamování škodí. Jeden svéhlavý známý pěstuje rajčata bez vylamování několik let, většinou z nich nemá nic, neboť mu tu džungli válející se po zemi brzy napadne plíseň. Byť má VŠ přírodovědného směru z let, kdy studovalo 10% populace, stejně mu to nikdo nevymluví.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 19.6.2012 7:57

Bohužel takto to dělal i náš permakulturně zaměřený soused a plíseň se pak šířila i na naše rajčata. Naštěstí to pak vzdal a odstěhoval se do Prahy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika