Co s těmito výhonky u rajčat?



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3247) - 5.149 (?)
18.6.2012 15:40

To opravdu nebyl dotaz na Vás. ale chtěl jsem to slyšet od těch, co říkají, že sklizeň je jeden a půl krát větší, případně dvakrát větší. Pokud jde o tvar rostliny, tak mám také rád když vypadá k světu

                       Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.6.2012 16:49

Když odstřihnete hlavní výhon, tak můžete nechat oba nejspodnější, první i druhý. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.1 (?), 18.6.2012 20:13
Zastrihnout hlavni vyhon kdyz je plny kvetu a zacinajicich? Ja myslel vystipnout vsechny vyhonky a nechat jen jeden ze spodnich? Jsem zmaten..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.6.2012 22:20

Nezlobte se, nechtěl jsem Vás zmást, ale má odpověď byla ironie a reakce na dotaz který již považuji za celkem hloupý. Samozřejmě že máte pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3247) - 5.149 (?), 18.6.2012 14:21

Když tak čtu tuto diskuzi, tak bych se rád zeptal, kdo jste porovnával kolik se vám urodilo rajčat na nevyštipovaném, vyštipovaném ev. rajčeti vedeném na 2 nebo tři výhony. Zajímají mne údaje v kg za sezónu a konkrétní odrůda. děkuji za informaci.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 18.6.2012 15:25

Mr Big, tak to byste konkrétně ode mne chtěl příliš, protože mám sice 20 rostlin v květináčích, ale každá odrůda je jiná. Žádné statistiky si nevedu, jsem rád že si do nákresu v PC nacvakám jména odrůd, ale pokud je rostlina moc "holá" tak jí jednoduše nějaký ten výhon navíc nechám. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3247) - 5.149 (?), 18.6.2012 15:40

To opravdu nebyl dotaz na Vás. ale chtěl jsem to slyšet od těch, co říkají, že sklizeň je jeden a půl krát větší, případně dvakrát větší. Pokud jde o tvar rostliny, tak mám také rád když vypadá k světu

                       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 18.6.2012 20:53

ja si letos na zahrade chtel vyzkouset rozdil v plodnosti, takze mam cast na dva a cast, na jeden. Dam pak vedet jak test dopadl. Odrudy bejbino, stupicke a tornado.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 18.6.2012 23:56

Letos mi několik předčasně vysazených rajčat venku omrzlo 18.5. a některá omrzla 9.4. ve skleníku. U všech těchto rostlin mám problémy s poškozením květenství nad omrznutím, rajčata jsou do výšky 70-80 cm bez vijanů s plody, další vijany mají květy nekvalitní. Běžně pěstuju rajčata na 7-8 vijanů a potom ukončuji. Z důvodu poškození mrazem jsem se rozhodla některé rostliny vést od poloviny výšky na dva výhony, aby se na nich alespoň něco urodilo. Nemám tyčky delší než 2m.   

Ještě k tomu vylamování škodí. Jeden svéhlavý známý pěstuje rajčata bez vylamování několik let, většinou z nich nemá nic, neboť mu tu džungli válející se po zemi brzy napadne plíseň. Byť má VŠ přírodovědného směru z let, kdy studovalo 10% populace, stejně mu to nikdo nevymluví.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 19.6.2012 7:57

Bohužel takto to dělal i náš permakulturně zaměřený soused a plíseň se pak šířila i na naše rajčata. Naštěstí to pak vzdal a odstěhoval se do Prahy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika