Co je sazeničkám?



host - 96.54 (?)
11.4.2014 10:33

Není to tím kropením?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.4.2014 22:21

Přikládám snímek rajčete ze skleníku. Je to rostlinka z postraního výhonu který jsem odebral v zimě z mateční rostliny. Takhle se mi chovala i mateční rostlina až nakonec uhynula, protože ji odumřel kořenový sytém. Jiné rajče, odebrané ze stejné rostliny, mám venku v květináči a daří se mu výborně, na téhle ve skleníku je vidět že živoří. Zkusím ji ještě obnažit zda vytvořila po přesazení nový kořenový systém, bohužel je napadena i molicemi.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
radulik - (18) - 243.236 (?), 7.4.2014 9:01

taky bych měla dotaz :-) musím sazeničky přesazovat do kelímků? Mám je nasazené a už vyklíčené v rašelinových květináčích, kde se jim daří, podle mne, dobře.. musím je přesadit nebo je můžu nechat v rašelinových až do konečného zasazení? Projdou kořínky květináčem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 14.113 (?), 7.4.2014 15:43

Rašelinové květináče jsou dokonalejší než kelímky - nechte je v nich a s nimi je vysaďte na trvalé stanoviště do skleníku nebo do záhonu. Rašelina splyne se zeminou (pokud nejsou v plastovém obalu). J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4498) - 155.121 (?), 7.4.2014 16:31

Ale pozor, musí se přiměřeně zalévat, aby rašelina nevyschla. Já ten květináček ještě trochu opatrně natrhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 175.80 (?), 8.4.2014 13:33

Dobrý deň, mne sa stalo niečo podobné, sadeničkam začali odrazu zospodu žltnúť, zasychať a opadávať lístky. Špičky listov ostali akoby spálené. Pripisujem to možno "popáleniu" pri zálievke chladnejšou vodou v čase priameho slnka na parapete.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.4.2014 17:14

Rostlinky mají stísněné a stresové podmínky v kelímcích nebo malých květináčích. Po vysazení na záhon nebo do velkého květináče se to spraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 175.80 (?), 8.4.2014 23:07

bodaj by Ste mali pravdu, no keď som bližšie poobzeral list na obrázku 2, obávam sa, že je vidieť aj úradovanie strapky (třásněnky) - vyžratý chlorofyl a kôpky trusuangry 

Substrát som si po vlaňajších skúsenostiach urobil vlastný z hliny zo záhrady a vyzretého kompostu. No neurobil som sterilizáciu - bral som len vrchnú premrznutú vrstvu, čo som myslel, že tam škodci neprežijú.

Takisto som mal celú zimu na balkóne v hrantíku pažítku s libečkom, ktoré boli minulý rok silne napadnuté třásněnkami a myslel som, že tam tie potvory vymrznú, ale už si tam veselo behajú (vidieť ich voľným okom). Ale zatiaľ ich držím na uzde - snažím sa každý deň postrekovať čistou vodou - vraj to neznášajú... nechcem používať chémiu...

Ale ináč je tá potvora nezmar a napáda všetko - od muškátov po rajčiakyangry

Nechápem ale, ako je možné, že třásněnky úradujú v tej istej hline v interiéri (balkóne), keď pritom už v hline na záhrade musia byť a tam sa nijako neprejavia - asi ich tam zabíja práve dážď...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zuzinda - (24) - 59.194 (?), 10.4.2014 23:22

Dobrý den,

letos prvně pěstuji ze semínek. Mnoho večerů jsem strávila pročítáním těchto užitečných diskuzí o plodové zelenině (rajčata, papriky).  Zatím se mi vše dařilo, až dodnes, kdy jsem objevila tyto skvrny na rajčatech, snažila jsem se marně najít co by to mohlo být (nejblíže mi přišlo nedostatek vápníku, skvrny působí nažloutle u suchého flíčku, což na fotkách nejde vidět, ale úplně ono to asi není) chtěla bych vás proto poprosit o radu. Díky příhodnému názvu vlákna se připojuji a snad mi někdo poradí pojmenovat chorobu/problém a snad i poradit jak se jí zbavit či zastavit její šíření.

Vždy se jedná o nejspodnějšíl pravý list rajčat Tornádo, nejprve jsem si všimla, že se okraje kroutí směrem dolů dovnitř a o den později že se na lístcích dělají shora vyschlá místečka, která z pohledu zespod působí jako bradavička. Špičky lístků jako by začínaly usychat. Později by snad bylo více rozeznatelné o co jde, ale nechci zaspat, aby nebylo už příliš pozdě. Mám ještě Ildi a Spencer a papriku Ozarowska - tyto jsou v pořádku. Na jiném okně Bejbino a Sladkou děvočku, taktéž bez problému.

Sazeničky mají východní slunce, denně několikrát kropím odstátou vodou, občas přileju do květináčku (nemyslím, že bych přelévala), poslední týden bylo spíše pod mrakem. (okr. Kroměříž). Výsev před 5,5 týdny, přesazení do plastových kelímků od solviny před 2,5 týdny (vespod vyvrtána díra o průměru 8 mm). Výsevní substrát supresivní s perlitem, na přesazení normální zahradnický substrát kde jsem přidala trochu žlutého písku.

Budu se těšit na vaše cenné rady :-)

1
1
2
2
3
3
4
4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.54 (?), 11.4.2014 10:33

Není to tím kropením?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.66 (?), 11.4.2014 14:12

Mel jsem stejny problem loni i letos. jednalo se o problem jiz v seminku. Jiny druh to nemel. Rostliny jsem nakonec vyhodil. Seminka byly od NOHEgarden. jiz od nich nic nekoupim. Horsi je, ze se mi podobne fleky delaji i na sazenicich z rajcat z lonske sklizne. na skudce to nevypada. uz jsem musel odtrhnout spodni 2 listy, ale pokracuje to i na nove rostlych listech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10:58
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika