Co je "chytrá houba" - uváděli v Receptáři



Stránky: 1,  2   
host - 109.108 (?) 
28.6.2010 9:58, zobrazeno: 33699x

Jest-li někdo ví, co to je a kde se to koupí ráda bych tento přípravek použila jako prevenci plísně okurek.Děkuji za informaci.Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 28.6.2010 12:14

Chytrá houba se říká Pythium oligandrum, která cizopasí na kožních mykozách, používá se v dermtologii, ale v zahradě jsem neslyšela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.45 (?), 28.6.2010 13:08

Receptářový pořad jsem viděl a chytrá houba mě zaujala natolik, že tazatelka mě jen o chvíli předběhla.

Při zběžné prohlíce netu jsem zjistil, že se houba používá nejen v dermatologii, ale také ve stavebnictví a zelinářství. Pokud si vzpomínám, tak zelinářský přípravek se jmenuje Agro stop plísni (neručím za to, lze vyhledat). Snad se dá koupit v e-shopu a možná už ji budou mít i prodejny s fungicidy.

Jen bych dotaz rozšířil pro znalce: používá se preventivně nebo až jsou rostliny napadeny, aby se houba měla čím živit?     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 28.6.2010 13:57

Máte v tom poněkud hokej. Houba, obchodním názvem Polyversum se prodává(vala) jako přípravek s účinkem proti houbám napadajícím kořeny a kořenový krček. Dále působí jako stimulant zvýšení odolnosti rostlin. NENÍ to přípravek PROTI plísni okurkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.45 (?), 28.6.2010 14:12

S tím hokejem bych nesouhlasil. Polyversum je skutečně proti padání klíčních rostlin, ale neslyšel jsem, že by se jím léčila mykóza na nohou, což tato houba umí.

Jedná se o houbu, která "požírá" plíseň a tím ji likviduje.

Ostatně proto hledáme informace.      I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.108 (?), 28.6.2010 19:28

Chytrá houba se skutečně v dermatologii používá a celkem úspěšně.Právě že požírá jiné houby, což plíseň nohou je, je v tomto velmi účinná.Zmátlo mě jen, že ji lze použít preventivně právě u sazenic okurek, ale když vezmu v úvahu její podstatu, proč ně.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.255 (?), 28.6.2010 19:29

Mrkněte všichni na symbiom.cz a tam vše zjistíte. Polyversum není na padání klíčních rostlin, na to je myslím symbivit. Na těch stránkách zjistíte vše a v dotazech zjistíte, že pravděpodobně mluvili určitě o polyversum. Mají tam v aktualitách, že právě byli v receptáři, který jsem já neviděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hlousek2 - (17) - 152.112 (?), 28.7.2010 9:05

Já Polyversum mohu jen doporučit. Na plíseň okurkovou mi ve skleníku skvěle zabrala. Když jsem měl asi půlmetrové okurky, začali usychat - část přípravku jsem nalil ke kořenům a části postříkal. Po týdnu jsem odstranil seschlé listy a nyní mám ve skleníku džungli :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.76 (?), 8.3.2011 22:08

Pár let jsem polyversum zkoušela na zahrádce a ve skleníku, ale musím konstatovat, že účinek není 100 procentní proti plísni okurkové. Rostliny jsou sice odolnější, ale při větším tlaku nákazy podlehnou. Ale chytrá houba z receptáře není polyversum! P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.122 (?), 8.3.2011 23:16

Zkuste si vygůglit Pythium oligandrum - chytrá houba. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika