Příspěvky uživatele - hlousek2

Je toto šarka?, 27.5.2018
Dobrý den, Zdravím všechny a děkuji za odpovědi. Bohužel, v skrytu duše jsem doufal v nějaké povzbuzující odpovědi... leč sám jsem již tušil, že to asi Šárka je. Nyní jen posečkám, zda a jaké plody uzrají a pak dojde na rozhodnutí. Stále ještě je... celý příspěvek >
Je toto šarka?, 24.5.2018 Obsahuje fotku
Dobrý den, obracím se zde pro možnou odpověď i radu. Je švestka na obrázcích napadená Šárkou a případně jak dále s touto postupovati? Stromek byl v naprostém pořádku do minulého roku, kdy bylo hromady mšic a stromky jimi obaleny. Letos mají listy... celý příspěvek >
Moniliový úžeh na jabloni?, 3.6.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, obracím se sem pro radu. Na jedné naši jabloni začali usychat menší větévky viz obr. Velmi to připomíná moniliový úžeh - ale tento by měl napadat pouze peckoviny? V minulém roce nám téměř kompletně uschly višeň a ryngle (zelená... celý příspěvek >
Choroba jahod?, 29.6.2011
Děkuji moc za odpověď. Podle popisu je to přesně ono. Akorát se mi nechce zbavit této odrůdu jahod - tato měla velké výnosy Zkusím ještě ten Talant - a pokud nezabere, holt je budu muset oželet. Ještě jednou moc děkuji za podrobnou odpověď. A... celý příspěvek >
Choroba jahod?, 28.6.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den. Rád bych požádal o jakoukoliv radu v otázce pěstění mých jahod. U jahodníku se začínají kroutit - rolovat listy směrem vzhůru a dozrávající plody jsou pak jakoby pomoučněné - mají takový nevzhledný bílý povlak. K tomu ještě u plodů... celý příspěvek >
Znáte tuto odrůdu?, 23.9.2010
Tak podle těch obrázků od pana Harta to Stark Earlister nebude. Jablka jsou moc světlá s tmavými tečkami - ta naše, když jsou červená, mají spíše žlutavé tečky. Ale velice podobné jsou ty jablka v prvním příspěvku, kde jsou i fota pana Harta.... celý příspěvek >
Znáte tuto odrůdu?, 22.9.2010 Obsahuje fotku
Pro Ronyho: Máte pravdu - tam kde na jablka nemohlo slunce, jsou žluté - max. s červeným žíháním. Na slunci se ale vybarvují do červena a někdy jsou až tmavě červené. Ale tyto tmavé bývají spíše již moučnaté. Tedy podle všeho by to mohly býti Vaše... celý příspěvek >
Znáte tuto odrůdu?, 21.9.2010 Obsahuje fotku
Nevím, zda jsem vše dobře pochopil - ale zkusil jsem ještě udělat nějaká fota. Bohužel tyto nejsou moc kvalitní - stále jsem se nedokopal ke koupi lepší techniky. Jablka již jsou fuč, tedy rozříznuté nemám - na stromech zůstalo již jen pár mrněk.... celý příspěvek >
Znáte tuto odrůdu?, 21.9.2010
Byl jsem delší dobu pryč a tak až nyní mohu všem, kteří zde mi přispěli s radou, alespoň takto poděkovat. Zkusím podle navrhovaných názvů, zda někde neobjevím fotky těchto a třeba některý z nich to bude.  Tedy ještě jednou děkuji - ale kdyby... celý příspěvek >
Znáte tuto odrůdu?, 4.9.2010 Obsahuje fotku
Zdravím všechny lidičky. Před asi 2 roky mi tu dosti lidí pomohlo s určením jedné naší odrůdy jabloní. Nyní bych se rád o totéž pokusil znovu: Na zahradě máme několik starých jabloní (stáří kolem 60-ti let), které ještě rouboval můj děda. On sám pak... celý příspěvek >
Slimáci, 28.7.2010
Dobrý den, cvičení s mazlíky Vám chválím - ale představte si, že toto děláte na zahradě s rozlohou přes 5000m :D Zahradu ještě nemáme u domu - tedy posek je tak 2-3x do roka :(  Jahody tam pěstujeme na několika větších plachtách - letos bohužel... celý příspěvek >
Co je "chytrá houba" - uváděli v Receptáři, 28.7.2010
Já Polyversum mohu jen doporučit. Na plíseň okurkovou mi ve skleníku skvěle zabrala. Když jsem měl asi půlmetrové okurky, začali usychat - část přípravku jsem nalil ke kořenům a části postříkal. Po týdnu jsem odstranil seschlé listy a nyní mám ve... celý příspěvek >
Slimáci, 29.6.2010
Ta měď vypadá zajímavě - leč já bych spíše rád vyzkoušel holandskou metodu. Viděl jsem na fotkách plechové obrubníky, které byly nahoře ohnuty a slimáci tak nemají šanci toto přelézt. Hledal jsem na netu a bohužel u nás asi nikdo nevyrábí - nebo... celý příspěvek >
Znáte někdo "kanadská" rajčata?, 28.4.2010
Prosím všechny o radu, kde by se dala sehnat tzv. "kanadská" rajčata. Nebo alespoň určit jejich správný název dle popisu.: Rajčata měla v zralosti sytě oranžovou barvu, tvrdší slupku a výrazně nasládlou chuť. Zvláštností byla velká špička na dolním... celý příspěvek >
Znáte někdo tuto odrůdu jablek?, 22.11.2008
Ano, to jsou oni. Moc všem děkuji za příspěvky - Malináč si již budu pamatovat 
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika