Chilli papričky - pěstování v květníku



host - 255.44 (?)
17.7.2013 17:30

Papricky tvaru lampionku, barvy svetle oranzove jsou Habanero. Jedny z nejpalivejsich. Nekomu chutnaji, mne ne. Pro me jsou az priliz palive a i tak mne nechutnaji. Mnohem radsi mam Jalapeno.Jalapeno jsou palive a i tak maji prijemnou chut.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 12.184 (?), 18.4.2007 17:10
Důležité je ochutnat plod, z kterého použijeme semínka, občas se vyskytně sladký plod, možná po nevhodném opylení dojde ke znehodnocení genetické informace, také je potřeba uchovávat semínka pouze z toho roku, kdy bylo dostatek slunečných dní
Béda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.182 (?), 1.11.2006 22:04

Optimální obsah zeminy pro jednu papričku je 12 litrů. Rostlina je víceletá. Vyžaduje střídání, sucho - mokro. Trvale přísun živin v každé zálivce, 100% ředění než je v návodu pro použité hnojivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.18 (?), 2.1.2011 13:48

Koupila jsem si ve velkoobchodě papričky tvaru lampiónků, které jsem použila na dekoraci do kytky z klobásek. Kytka byla určena pro pána, který papričku ochutnal a zjistil, že jsou extémně pálivé až nepoživatelné. Chtěla bych znát Váš názor na tyto plody, jsou-li vůbec určeny k požívání, nejsou např. jedovaté? Děkuji Neplechová, h1947@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.89 (?), 15.11.2006 23:18

Hlavně v květníku je potřeba doplnit živiny, jak makro (N,P,K...), tak i mikro (Zn, Fe,Mn,Cu,B, Mo...) a použít pomocný rostlinný přípravek zpřístupňující tyto živiny pro rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.68 (?), 2.1.2011 15:12

Dával bych si na to pozor. Některé papričky jsou pouze na ozdobu. Ale pokud píšete, že jsou ve tvaru lampionků, tak to vypadá na habanero.

Dovolím si malé rýpnutí, pokud bych chtěl pán zkusit skutečně nepoživatelnou papričku, ať zkusí naga (bhut) jolokia :-) Ale vše je o tréninku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.44 (?), 17.7.2013 17:30

Papricky tvaru lampionku, barvy svetle oranzove jsou Habanero. Jedny z nejpalivejsich. Nekomu chutnaji, mne ne. Pro me jsou az priliz palive a i tak mne nechutnaji. Mnohem radsi mam Jalapeno.Jalapeno jsou palive a i tak maji prijemnou chut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.2 (?), 18.5.2012 11:56

Plody vsetkych chillies su jedle, okrasne nevynimajuc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.184 (?), 18.4.2007 17:29
Papričky z cest je třeba vozit čerstvé a dobře vyzrálé. Ty sušené mohou být hodně staré, nebo dokonce tepelně opracované, ty pak mají mrtvá semena. Ještě se mi nestalo, aby z papričky kterou jsem si sám usušil nevzešla úroda, dokonce i z těch, které se dají koupit v supermarketu jako čerstvé. Pozor, zralé jsou červené, nebo žluté, podle druhu, zelená není jiný druh, je to jen nezralý plod a semínka jsou ještě nezralá. Pro dobré papričky se nemusí jezdit tak daleko........jedny z nejlepších mají v Maďarsku, kromě toho, že pálí, mají skvělou barvu, vůni i chuť.
Béda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.164 (?), 6.6.2007 19:09
Chcel by som poradiť pretože som začal s pestovaním chilli a ci by ste mi nemohli dať nejaké rady.
ďakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.233 (?), 13.6.2007 0:27
Nedá mi, abych se neozval. Náhodou jsem narazil na tento server a každý, nebo všichni píšou či mluví o "chilli papričkách", což je "rod"; nikdo nepíše o druzích papriček. Pěstuji papričky už dost dlouhou dobu a mám jich 12 druhů, téměř výhradně mexických. Některé druhy jdou lépe, jiné jsou "problémové". dobře jdou Habaneros, jalapenos, mulato, anaheim a také de arbol; problém je s Tabasco a také Caynne a Poblano. Je však rozdíl, jestli máte originál semínka, anebo semínka z plodů dopěstovaných ve zdejších podmímkách.
s.smalik@seznam.cz
Zdravím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika