Chilli papričky - pěstování v květníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 250.44 (?) 
20.6.2007 16:04
Pestujem prvy rok papricky, a deformuju sa mi listy (krčia). Neviete co moze byt príčina? Dakujem za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 185.18 (?), 22.7.2007 19:00
Zdravim,
 take pestuji "ostrejsi" druhy paprik. Letos jsem se odhodlal a poridil si Naga morich. Plody po dozrani budu susit a drtit v digestori s mikrofiltry. Potreboval bych poradit nejlepsi zpusob uchovani paprikoveho prasku tak aby nesel vdechnout. Zatim me napadlo michani s olejem (vytvorit pastu). Za kazdy dalsi napad budu vdecny, ale mrazeni z technickych (a bezpecnostnich) duvodu neni mozne.

Lukas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pietro Chilli - (1), 12.8.2007 11:01
Taky mi dobře zrají z originál semínek.
Jalapena jsou šťavnatá a dělám z nich výborné chutney.
Habanera Orange zase mají sílu a přidávám je všude :)
Ostatní se mi moc nedařilo. Jaké druhy a jaký zdroj můžete doporučit pro příští rok?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.190 (?), 20.6.2010 12:00
To je pravda, záruku pravosti druhu dosiahnete v domácich podmmienkach len pestovaním jedného druhu v jednej miestnosti, inak hrozí prepelenie a nežiadúce kríženie.Pri jednom druhu si však udržíte šandard odrody, je však potrebné vyberať bezchybné a dozreté plody.To hovorím o pestovaní doma, pri pestovaní vonku si zachováme pravosť druhu len kúpou nových semiem, pretože je veľká pravdepodobnosť prepelenia kvetov z iných druhov, aj keď pestujeme len jeden druh-včelami od iných pestovateľov a pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.106 (?), 26.6.2007 13:40

Prave mi dozrieva moja prva uroda chilli papriciek - mam dve rastlinky a vcera som obral 13 cervenych papriciek. Rastliny stale kvitnu a uz dorazsta dalsich asi 8 zelenych plodov.

Chcel by som poprosit o radu, ako susit zrele papricky - v tieni/na slnku, v sucicke/volne na vzduchu a ako ich skladovat a taktiez ako skladovat semienka na dalsiu vysadbu.

Dakujem za radu      Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.6 (?), 28.6.2007 11:17
zdravim, mam problem na listoch mojich papriciek mam cudne flaky neviem z coho to je fotil som to mobilom lebo mam fotak v oprave :( sorry ale je to bodkovane sive http://img218.imageshack.us/img218/1973/2806071108bo5.jpg ,
moje rastlinky su dost male tak 15cm a uz na nich vidno puciky kvetov jedna rastlinka je vacsia asi 30 cm na nej mi jeden klietok so stonkou zozltol a asi vyschol :( .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.173 (?), 30.5.2013 16:11

Predpokladam ze to bude hmyz nazyvany strapky. mal som to podobne ako ty aj na bazalke a musel som na konci sezony vyhodit vsetko skusal som rozne moznosti nicenia. po odstraneni rastlin paprik a bazalky mi ostali na cinskej ruzi ktoru som pravidelne sprchoval a dal na ine okno. (asi sa utopili pripadne zahynuli z chladu). tento rok musim zaklopat nemam strapky na ziadnej rastline ani na tej cinskej ruzi.

Prajem pekny den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.106 (?), 7.7.2007 0:05
SK: suhlasim, ale mam problem. Chilli papriky mi rastu, ale mam ich napadnute voskami. Hlavne pri kvitnuti. Pouzivam vyluh z tabaku. Prosim je nieco efektivnejsie? Lebo plody mam dost male.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.81 (?), 19.10.2007 17:08
Dobrý den, zdá se že sem píše spoustu chilly znalých lidí. Mám za úkol vypěstovat 50 chilly, které mají mít plody  8. února( nezralé, jakékoli, hlavně plody). Nemám s jejich pěstováním žádnou zkušenost. Je to vůbec možné, aby z nich něco bylo? Mohu vás poprosit o nějaké rady: Jak na chilly v zimě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.174 (?), 20.10.2007 11:47
Máte za úkol vypěstovat 50 ks sazenic nebo sazenici, která bude mít 8. února 50 papriček? Prosím Vás semena (jakákoliv) se vysévají zpravidla na jaře, u papriček možná již v únoru, chvíli trvá než vyklíčí, potom pár měsíců roste rostlinka, která postupně začíná kvést a teprve v létě se začínají dělat plody, takže jste měl začít tak asi před 8 měsíci vysévat. Ten, kdo Vám to dal za úkol si z Vás zřejmě vystřelil, je to jako byste poslal Marušku v zimě pro jahody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika