Biologická ochrana rajčín pred hubovými chorobami



víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?)
3.2.2013 16:53

Něco podobného lze použít i do jahod.

Ten jód mi tam moc nesedí. Mohl by zlikvidovat bakterie mléčného kvašení...

Kazdopádně to letos zkusím. Snad se to s Krystalonem nesrazí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 28.1.2013 16:52, zobrazeno: 13677x

Keď som bol v lete s rodinou na dovolenke v Chorvátsku, bola tam aj srbská rodina... a tvrdili, že na ochranu paradajok nepoužívajú žiadnu chémiu, len niekoľkokrát za sezonu ich striekajú mliekom zriedeným vodou v pomere 1:10...moc sa mi to teda nezdá, ale na pár sadeniciach to skúsim...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
volf.l - (33) - 123.215 (?), 3.2.2013 14:58

to je zajímavé, o tom jsem tedy neslyšel. tak pak dejte vědět jak jste dopadl.

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.2.2013 16:13

Něco podobného jsem tady již dával. Je to z ruských stránek.

10 litrů vody na litr mléka (domácího, někde se uvádí 1,5%tního) a 20 kapek jódu. Bakterie mléčného kvašení prání růstu patogenních plísní. Pouze jedno ošetření tímto postřikem však nestačí a musí být aplikováno jednou týdně a po každém dešti.

nebo

nemusí být mléko ale stačí syrovátka, bakterie kyseliny mléčné v ní obsažené působí protii všem patogenním houbám, a vápník v ní obsažený je nezbytným prvkem proti hnilobě špiček plodů rajčat (apikální nekróza plodů). 1,5 litru syrovátky na 10 litrů vody a 50 kapek jódu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 3.2.2013 16:53

Něco podobného lze použít i do jahod.

Ten jód mi tam moc nesedí. Mohl by zlikvidovat bakterie mléčného kvašení...

Kazdopádně to letos zkusím. Snad se to s Krystalonem nesrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.2.2013 17:02

Ještě něco...

Syrovátkou stříkáme rajčata aby se zabránilo plísni (Phytophthora), nejnebezpečnější chorobě pro rajčata, brambory a další, protože syrovátka obsahuje vitaminy a minerály. Postřik roztokem jódu také chrání rajčata proti Phytophthora ale je nutné provádět postřik v komplexu, střídavě s roztokem síranu měďnatého. Obvyklé střídání postřiků (manganistan draselný - síran měďnatý - jódem.. syrovátka.) od poloviny června. Plíseň je zničující onemocnění a tak je lepší jí předcházet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.25 (?), 3.2.2013 23:26

s tím mlékem nevím, ale pochybuji. Ten jód funguje. Jmenuje se to Jodonal-B a je to na desinfekci chirurgických nástrojů. Je to používané v humánní medicině, čili chemie to v podstatě není. Nakonec i do soli kuchyňské se přidává KJ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 4.2.2013 20:28

No právě. Jodisol je dost drastická desinfekce. Má snad i antivirové účinky. Dříve se používala jodová tinktura jako konzervační činidlo do marmelád. Dnes se snad její použití v medicíně omezuje. Myslím, že to nějak souvisí s alergiemi, ale nevím.  Právě jeho spojení s mlékem, které má díky bakteriální činnosti kysnout mě zaráží. Hypermangan bude nejspíš také fungovat. Modrá skalice je dávno prověřená. Hledal jsem na internetu něco k tomu mléku, ale konkrétních informací jsem moc nenašel. Narozdíl od Mirka jsem našel doporučení na odstředěné mléko.

Ještě by mohlo zabrat stříbro. Mám nějakou vyčerpanou chemii na vyvolávání ČB filmů.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 4.2.2013 21:34

No ja si myslim, ze kdyby v Chorvatsku nestrikali nicim, tak se asi nic drastickehio nestane.Ja jsem strikal loni dvakrat cupricolem a myslim, ze stacilo jednou... pokud bude spatny rok, tak muzeme strikat cim chceme a rostliny padnou... kyselym mlekem to zkousel muj otec a bohuzel by si na to musel koupit kravu..ale zajimavy byl vyluh z kopriv..ale stejne si mylsim, ze kdyz prijde spatny rok, tak to proste padne, tak ci tak a k vuli par racatum udelat na zahrade totalni chemicky poplach je zbytecnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika