Ačončka



janava - (10) - 130.31 (?)
19.4.2008 20:52
Dobrý den, a to si představte, že moje známá těch patnáct kilo rozkrájí, vyloupne semínka... nacpe do toho kulatou chilli papričku a zavaří. Někdy to taky plní mletým masem jako papriky a je to výborný. Já bych se na to ale mohla... ačokču používám jen na to, aby mi kolemjdoucí nekoukali na zahrádku a na podzim to škubu z plotu, div si ho nevyvrátím. Sem tam jednu slupnu, ale už jsem jedla lepší věci. Syn to však miluje, takže zase budu sázet. Sázím rovnou do půdy po zmrzlých a vždycky mi vylezla všechna semínka. Jana
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
rudo - (2) - 112.130 (?), 15.11.2007 15:04, zobrazeno: 9479x
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli někdo něco neví,nebo nemá zkušenost s pěstování Ačončky.
Má plody podobné paprice a roste popínavě.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.11.2007 15:56

Nemáte na mysli ačokču?  Jestli ano, tak se podívejte na tuto adresu - je tam úplně všechno:  www.achocha.unas.cz.  Mimochodem, letos jsem jí pěstovala poprvé a opravdu není špatná.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.144 (?), 14.1.2008 13:00

Ačokču jsme loni zkusili, rostla jak blázen a plodů dost. Jen byly neveliké (míň než 10 cm) a málo masité a nijak vynikající chuti. Snad ji letos ještě zkusíme, loni byl všeobecně mizerný rok. Ty poslední loňské plody jsme sklidili velké sotva 3 cm, zdály se lepší než dozrálé, ale taky nic moc. Pak už mrzlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Gracovova - (7) - 242.245 (?), 25.1.2008 19:01

Chcem sa spytat, ci sa daju na Slovensku kupit semena acokci? Mate niekto skusenost, kde by sa dali zohnat? Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.34 (?), 26.1.2008 20:13

Viděl jsem to webu uvedeném výše. Pěstitel píše o sklizených 15 kg plodů. Po prvním nadšení jsem došel k názoru, ať to dál roste někde v pralese. Když vezmu, jaká je to džungle, potřebuje to oporu, a jaká je to piplačka se zpracováním malých plodů, tak se mi to zdá jako zmařený čas. Těch 15 kg dá i 1 cuketa. Myslím si, že když nakrájím na talíř rajče, okurku a papriku, tak si pochutnám. Jen tak bokem, pejsek s kočičkou taky vařili dort ze všeho dobrého. Hezký večer přeje Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.16 (?), 4.2.2008 18:04
Ačokča nebude nikdy tak jak paprika. Ovšem naložená ve sladkokyselém nálevu, jako okurky, je vynikající. Jen potřebuje delší dobu při sterilizaci, protože je jinak tvrdá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
janava - (10) - 130.31 (?), 19.4.2008 20:52
Dobrý den, a to si představte, že moje známá těch patnáct kilo rozkrájí, vyloupne semínka... nacpe do toho kulatou chilli papričku a zavaří. Někdy to taky plní mletým masem jako papriky a je to výborný. Já bych se na to ale mohla... ačokču používám jen na to, aby mi kolemjdoucí nekoukali na zahrádku a na podzim to škubu z plotu, div si ho nevyvrátím. Sem tam jednu slupnu, ale už jsem jedla lepší věci. Syn to však miluje, takže zase budu sázet. Sázím rovnou do půdy po zmrzlých a vždycky mi vylezla všechna semínka. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 86.113 (?), 3.2.2009 15:13

Ačokču stačí vysít počátkem května, nebo po zmrzlých přímo na stanoviště, nejlépe k plotu. Udělá hradbu, že skrz plot nikdo dovnitř neuvidí. V syrovém stavu je chuťově ačokča nic moc, jak se říká. Sklízet je nejlépe ve velikosti cca 3až4 cm, později je plná dřevnatých semínek, která se musí odstraňovat. Ovšem jestli máte morče - alespoň podle naší zkušenosti - je ačokča jeho nejoblíbenější potravou. Dokonce víc, než okurky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.246 (?), 3.2.2009 21:14

Pokud potřebuji ačokču jako "živý plot" - jak nahusto ji mám k plotu vyset? Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika