Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Lído, v té OL jsem se opravdu přehlédl. Nicméně jedna věc je OL, která zřejmě připouští "přijatelnou" zbytkovou koncentraci pesticidu pro konzumenta a jiná rezidua a kumulativní kritéria. Pamatuju z tabulek integrované produkce, že u mancozebu zůstávala rezidua velmi dlouho v řádu měsíců. U jablek končila povolená aplikace asi v květnu, mohu to pohledat doma.  Ono je to patrné i na OL révy 28 dní, což je podle mě kvůli potlačení kvasných procesů, ty 4 týdny jsou potřebné k poklesu zbytkové koncentrace pod úroveň inhibující kvašení vína.. Jinak mancozeb se chystali zakázat jako prokázaný endokrinní disruptor (bromidová rezidua), podezřelý karcinogen atd. Nechci filosofovat ani prudit, jen konstatuju, proč mám jiný přístup.

Letos je opravdu vlhký nepříznivý rok. Daník

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika