Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Myslím, že p. Mimmo to dostatočne vysvetlil s veľkosťou nádob, aj s tou teplotou- čím vyššia teplota, tým viac sa v zimnom období vyťahujú a tým viac ich treba prisvetľovať. Zo začiatku stačí aj obyčajné svetlo, ale ak chceme, aby kvitli a rodili treba aj nejaké grow full spektrum.Ja som pred 3 rokmi objednávala cez Ebay, dá sa celkom lacno, neviem teraz názov(tuším 54W led Full spectrum), ale niekde som to tu na fóre už písala.  Prisvetľujem ním od januára. Používam aj termofóliu z lekárne ako Al. odrazovku miesto záclony - vraj môže poskytnúť rastlinám až o 30% viac svetla, neskúmala som, ale evidentne pomáha tiež.

Mladým rastlikám zbrzdí trochu rast a vyťahovanie aj častejšie postupné presáddzanie do o málo väčších nádob- silu potom venujú do tvorby nových koreňov- najmä pri tých nižších nočných teplotách. Ja presádzam asi 4 krát- 1. raz pikírujem pri náznaku prvých pravých listov - vždy až po klíčne listy do malých1-2 dl kelímkov, druhý krát do 3 dl- príp. vytiahnutú rastlinku aj ohnem do U, tretí krát do 1 l nádoby, zase hlbšie, štvrtý krát do finálnej nádoby podľa druhu rajčny.Magliu Rosu mávam obyčajne v 5-6 l nádobe, Stupické v 8 l, Štartky a Gardenberry v 10 l. Treba však častejšie polievať a prihnojovať (Kristalon zdravé rajče a paprika), ja som prihnojovala v týždňových intervaloch žltým kristalonom na striedačku s roztokom liadku vápenatého. Aby som nemusela tak často polievať, tak som tento rok väčšinu takýchto skorých indeterminantných kvetináčoviek z dvora (aj Magliu Rosu) presadila koncom mája von na záhony do čiastočne zapustených okolo 20-25 l. nádob s čiastočne urezaným dnom do zeme kde pustili korene hlbšie a krásne plodili až doteraz. 

      Eva T.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika