Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
Při vkládání příspěvků prosím respektujte pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky nesmí obsahovat díla (texty, fotografie nebo ilustrace) jiných autorů (například z knih, časopisů nebo jiných webových stránek). Příspěvky autorů, kteří nedodržují pravidla pro vkládání příspěvků, se v diskuzích zobrazují po jejich schválení administrátorem.
Připojit reakci do diskuze Co utáhne kompost
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

U toho písku mne nejvíc štve to, že když do země něco přidáte třeba na podzim, na jaře už je to splavené kdesi v hloubce. Furt tam člověk cpe hnůj, kompost atd, ale pořád leze nahoru písek - i když za těch 60 let existence našich zahrádek se už cca 40cm vrstva půdy vytvořila (tam, kde jsou záhony). A to se tam zpočátku navážela šáma ap.           Lída        

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG.
Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů a rozměry 4920x3218 obrazových bodů.
Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Souhlas autora:*Jako autor příspěvku souhlasím s jeho časově neomezeným zveřejněním na serveru ZAHRADA.cz
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
Stránky: 1, 2, 3   

Co utáhne kompost

host - xxx.xxx.32.4 (?)
11.7.2019 17:26
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Hnůj není. Ekologický dodavatel-sedlák zkrachoval, protože mu uschnuly pastvinya dobytek musel zlikvidovat.

Pod každé rajče jsem dal 2 hrsti vlastího kompostu. Rajčata rostou, zelené plody tam jsou. Jsem zvědavý jak to dozraje. Že by ze dvou hrstí dokázala rostlina vyprodukovat dost rajčat? Trochu jsem to polil dusíkatým hnojivem. 

Tak se pokouším letos pěstovat i hokaido. Že by dvě hrsti kompostu dokázaly udělat slušné množství plodů? To se mně nezdá. Zatím to roste dobře, ale nekvete to.

Nač tam dávat hnůj, když na to stačí kompost? To si jen fandím.

Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

Co utáhne kompost

host - xxx.xxx.248.197 (?), 11.7.2019 23:04
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zřejmě byly ještě nějaké zásoby živin v půdě... Jinak letos zjišťuji (také nám hnůj nedovezli), že ten granulovaný ho podle předpokladů nahradí jen částečně... Ten růst třeba rajčat prostě není to pravé...          Lída

Připojit reakci

Co utáhne kompost

Petr z H (694) - xxx.xxx.189.109 (?), 12.7.2019 8:11

Myslím si, že kombinace kompost(organika)+minerální hnojivo(N, P,K) bude více než dostatečná místo hnoje.

Připojit reakci

Co utáhne kompost

host - xxx.xxx.248.197 (?), 12.7.2019 12:39

U nás na písku to tedy nestačí, není to prostě ono...  Lída

Připojit reakci

Co utáhne kompost

Petr z H (694) - xxx.xxx.189.109 (?), 12.7.2019 13:50

Hm, nerozumím vám. O co bohatší je hnůj, co by použitím kompostu s minerály scházelo?

Připojit reakci

Co utáhne kompost

host - xxx.xxx.248.197 (?), 12.7.2019 14:08

Když dám hnůj třeba pod rajčata, rostou jak divá a mají stonky silné. Aby vypadala stejně s kompostem + hnojivy, musela bych je pěstovat v samotném kompostu a dohnojovat minerály. Ale u nás jde asi o to, že kompost ze zahrady na písku není tak "humusový" jako hnůj, i když na pohled je to pěkná tmavá zemina...   Lída

Připojit reakci

Co utáhne kompost

host - xxx.xxx.157.239 (?), 12.7.2019 14:28

Asi pátým rokem dávám pod rajčata, okurky a tykvovitou zel.-do výsadbové jamky plnou hrst rohoviny, dvě hrsti un.zahr.substrátu, po asi dvou týdnech od výsadby zapravím do kroužku hrst ledku vapenatého-s ním to ještě 2krát po měsíci zopakuju. Že jsem to já hlava hloupá tak nedělal dřív-rostlinám se daří o poznání lépe, úroda je vyšší, plodnost dlouhodobější, plody vzhlednější, trvanlivější, chutnější! Už staří Čechové říkali-dej krávě do držky, ona ti dá do dížkywink, SPCH.

Připojit reakci

Co utáhne kompost

Registrovanýuživatel (407) - xxx.xxx.169.216 (?), 12.7.2019 8:38

Jsem fanoušek hnojení, baví mě to, ale jestli jste na tom s počasím jako já tak Vám žádné hnojení nepomůže, studený květen, tropický červen a suchý a studený červenec.

Připojit reakci

Co utáhne kompost

host - xxx.xxx.32.127 (?), 12.7.2019 10:00

Nepropadám poraženeneckým náladám a zkouším pěstovat i za ztížených přírodních podmínkách.

Připojit reakci

Co utáhne kompost

Registrovanýuživatel (407) - xxx.xxx.169.216 (?), 12.7.2019 10:06

Ha, ha asi Vám nedošlo, že když rostlina nemá podmínky tak neporoste ani kdyby jste jí krmil steakama. 

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů