Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Milane, řízky rajčat jsem venku zasadil asi před dvěma měsíci. Ted už hodně obrůstají, kvetou a nasazují plody. Myslím, že sezóna venkovního pěstování potrvá v mých podmínkách asi ještě 5 týdnů. Přestože (dočasně) sídlím stále ještě v Bulharsku, zahradu mám v kontinentálním pásmu. V létě jsme měli nejvyšší teploty 40st., nejvyšší raní 27st. a skoro nic nenapršelo. V zimě naopak, teplota po Vánocích může klesnout až na mínus 20st. i níže, ale určitě mnohokrát pod mínus 10. Celodenní mrazy trvají tak 2 týdny. Je to tím, že jsme daleko od moře (jak od Černého, tak i od Jaderského a Egejského), vzdušnou čarou asi 300km. Takže teplotní stabilita je zanedbatelná. Rajčata ve skleníku by tu teoreticky mohla vydržet do Vánoc. Venku vydrží tak do Dušiček. Samozřejmě mám v interiéru kromě jedné trvalky i 3 tyčková rajčata, která by mohla i v zimě trochu plodit. O Vánocích máme devítihodinový den (o hodinu delší než v ČR). Mohlo by to stačit. Nikdo nemá úplně ideální podmínky pro pěstování a já si nestěžuji.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika