Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nechtěl jsem debatovat o tom, kolik práce je s pěstováním paprik a kolik s rajčaty, ale zarazila mne poznámka o tom, že rajčata jsou skoro plevelná rostlina a s tím souhlasit nemohu. A na to jsem musel reagovat. Je docela běžné, že z rajčat vyhozených na podzim v kompostu vyrostou rostliny, ale zajímalo by mne jaká sklizeň a kdy z těchto rostlin byla, když většinou se u nás pěstují hybridní odrůdy. U mne pokud jde o porovnání práce, tak jednoznačně je daleko více práce s rajčaty než paprikami. Od července až do konce září jsem letos papriky jen zaléval, pokud jde o vyvázání, tak jsem za celé léto jen dvakrát použil florida vazbu (káždá druhá rostlina v řádku kovová tyč a rostliny propleteny provázkem- těch mých šedesát rostlin jsem měl uvázané cca za půl hodiny). Rajčata každý týden vyštípat a vyvázat (jen zatočit ve spirále) jeden a půl až dvě hodiny- 100 tyčkových rostlin. Keříčková rajčata- pracnost stejná jako papriky. Papriky jsem vyséval ve druhé polovině února a s úrodou jsem byl spokojen. Plody sice nebyly tak veliké jako Rodrigo F1, ale byly vesměs dužnaté se silnou stěnou, zejména Tamina F1 8-10 mm.

                   Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika