Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja si urcite necham poradit vhodne odrody na buduci rok.

Tento rok bolo rajcin naozaj vela, ale spokojny moc nie som. Zaciatok sezony bol super, uroda obrovska, potom prisli dazde a vsetko zacalo neskutocne praskat. A praskalo a praskalo az doteraz.

Pestoval som Stupicke polne - rastli super, skoro rodili, chutovo vyborne. Ale boli skor take mensie. A v auguste chytili nejaku chorobu, plesen to asi nebola a postupne vsetko odislo.

Tornado F1 - velmi vydarene, velke plody, chutne. Obrovska uroda z kazdej rasliny, asi 2x tolko ako stupicke. Ale tiez zacali praskat a hnit. Niektore dozrievaju este teraz, plesen ich nechytila.

Dlhe San Marzano - absolutny neuspech, vsetky zacali hnit od spicky a to boli este zelene.

Cherrola F1 - super cherry, obrovska uroda, este teraz dozrievaju. Ale rovnako zacali praskat a vela sme vyhodili.

F2 cherry z lidla z minuleho roku. Zarodili pekne, trochu menej ako cherrola, ale inak chutne. Odisli na chorobu skor ako cherrola.

Zlte Dulcia krickove - Obrovske kricky, prehustene, tazko sme s nimi bojovali. Velka uroda, ale zlte paradajky s hrubou supkou a nic moc chutou. V lete sme ich postupne zlikvidovali a vyhodili. Brali priestor paprikam.

Minuly rok sme pestovali F1 hildares z lidla. Boli krasne s hrubou supkou a nepraskla ani jedna. Mali celkom dobru odolnost voci chorobam. Odisli ako posledne. Tento rok som ich nevysadil a lutujem to...

Poradte nejake odrody odolnejsie voci praskaniu. Tyckove, velkost asi ako tornado, nie vacsie. Hrubsia supka mi nevadi, radsej zjeme take ako opraskane a cierne.

A rovnako aj nejake odrody vhodne na juh a do sklenika. Budem testovat sklenik prvy rok.  Bude tam asi velmi teplo, takze take co dobre zvladaju vyssie teploty.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika