Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja sa prvý krát tento rok snažím vypestovať nejaký ten melónik. Pestujem vodné melóny odrody "Sugar Baby". Myslel som, že sa pokúsim aj o navrúbľovanie na tekvicu, ale potom nebolo času, takže mám len nevrúbľované rastliny. Najskôr som v apríly zasadil 3 semená - z toho vyšli 2, a jedna rastlinka uhynula (odhnila stonka) - písal som tu vo vlákne Melounovište 2013. V máji som vysadil 1 predpestovanú sadenicu a ešte zasadil ďalšie 4 semená priamo do voľnej pôdy v novovybudovanom miniskleníku zo starých okien. Naspodok som dal rozkladajúcu pokosenú trávu, ako náhradu hnoja. Priesada sa ujala a začali pekne rásť aj priamo vysiaté rastliny. Dve priamo vysiaté rastlinky zase náhle uhynuly v čase dažďov, aj keď boli v suchu pod sklom. Potom sa ale konečne zase oteplilo a až som sa čudoval, ako sa to všetko pekne rozrastalo, nakoľko som v chladnejšej oblasti 400mnm. Rastliny od začiatku polievam len málo - ku koreňom, držím ich v suchu pod sklami. Pri porovnaní predpestovanej rastliny s tými z priameho výsevu, mi vychádza, že sa mi ani neolatí predpestovávať, lebo tie z priameho výsevu sú mohutnejšie a len o niečo majú oneskorenie a  prplačka s nevzhľadnými kelímkami na parapete paneláku za to nestojí...

Takže momentálne mám 1 predpestovanú rastlinu a 2 z priameho výsevu. Už nahadzujú plody, tak dúfam, že z toho niečo budewink, aj napriek mlsnej hávedi.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika