Totální



TakJak - (1) - 247.10 (?) 
15.3.2021 17:55, zobrazeno: 955x

Ahoj, chtěl bych poradit přípravek k použití, na likvidaci plevele. Jde o náletovou plochu kolem 100m2, kde bych chtěl letos něco zasadit. Směs vysoké trávy, místy něco plazivého, hromada divokých ostružin, náletové dřeviny, trocha ptačího zobu. 

Dřeviny jsem pořezal a vykopal kořeny, ostružiny vykopal, ale i při pečlivé práci a hromadě kořenů větší než já sám, si tam stále vesele rostou.

Pozemek se nachází u pramene, která do nádrže zásobuje chatařskou oblast a kde jsou vysazeny i ryby. A to, co vyroste bych rád i snědl, když se poštěstí, tak bych nerad použil nějaký totální driák.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 28.103 (?), 15.3.2021 18:39

Nejlevnější ze všeho je extrémní nálož koncetrované ozonové vody.

Avšak bál bych se poločasu rozpadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 15.3.2021 19:47

Ten růst se určitě výrazně utlumil Vaší Vámi popsanou aktivitou. Pokud máte obavy z možné kontaminace vody, tak použijte věky osvědčené-kosy, srpy, hrábě, nebo elektro a aku stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.220 (?), 15.3.2021 19:54

No nevím, u pramene... Ta chemie se dostane do té vody...

100m2 zas není tak velká plocha, to by fakt šlo i ručně. Jen to, co vyroste znovu, je potřeba likvidovat opakovaně. Nebo stříknout herbicidem jen ty nejvytrvalejší plevele, nepoužít ho plošně. U toho pramene bych měla obavy.                   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 15.3.2021 20:18

žádný herbicid! 10x10m nebo 5x20m? V mládí jsem to dělal taky. Nejvíc práce bylo s bršlicí a pýrem. Odřezával jsem kusy zeminy 20x40cm do 20cm hloubky a celé je rozbíjel o velkou dřevěnou desku. Čistou hlínu zpátky, drny na kompost, vytrvalé plevele na hromadu vedle. Kde nebyly vytrvalé plevele, plochým rýčem jsem vodorovně seřezával 5cm vrstvu zeminy s drnem a opět na kompost. Je to všechno dřina, ale zas budete vědět, co v těch záhonech máte. Za pár týdnů to máte hotové. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petrs - (26) - 99.20 (?), 15.3.2021 20:51

Já bych klidně zkusil namíchat americkou verzi Roundupu jmenem Phydura, bohužel se nesmí dovážet, ale je to jen ocet s hřebíčkovým olejem. Což vypadá na zajímavou kombinaci. Upozorňuji však, že jsem nezkoušel a určitě to chce o tom něco nastudovat.

Já před lety jsem šel klasikou Roundupem a 2 roky nic jedlého nepěstoval. Ale u pramene bych Roundup nikdy nepoužil.  PSM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.220 (?), 15.3.2021 23:02

Walter - také jsem to tak dělala - drny dávala obrácené na kompost a zem, kde byla bršlice, přeryla na dva rýče, důkladně vybrala a cca po měsíci jsem poctivě vytahala z hloubky pár ocásků, které ještě vylezly. Pýr se tahá dobře, nemá tak křehké oddenky.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 16.3.2021 6:32

Pane Walter, v mládí...

V mládí jsem šel s úsměvem jesenickou padesátku a dnes bez vycházkové hole neudělám téměř krok. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 16.3.2021 7:29

Všechna čest ctihodným kmetům, pane Stanislaweheart. Tazatel likvidovat křoví, pařezy a kořání, při čemž si nejspíš sáhl ke svému dnu. To, co má v úmyslu činit nyní, je oproti předchozímu brnkačka, chvála mu, že se zamýšlí nad odpovědností vůči společenstvu skrz pramen vždy vzácné vodyenlightened. Jak nabere síly, nadechne se jistě k obdobným výkonům, a to s radostí při zpětném pohledu na vykonané dílo. Taky je tu možnost, že se nebude realizovat sám, že mu někdo podá doslovně pomocnou ruku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika