Totální



host - 144.38 (?)
16.3.2021 6:32

Pane Walter, v mládí...

V mládí jsem šel s úsměvem jesenickou padesátku a dnes bez vycházkové hole neudělám téměř krok. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
TakJak - (1) - 247.10 (?), 15.3.2021 17:55, zobrazeno: 953x

Ahoj, chtěl bych poradit přípravek k použití, na likvidaci plevele. Jde o náletovou plochu kolem 100m2, kde bych chtěl letos něco zasadit. Směs vysoké trávy, místy něco plazivého, hromada divokých ostružin, náletové dřeviny, trocha ptačího zobu. 

Dřeviny jsem pořezal a vykopal kořeny, ostružiny vykopal, ale i při pečlivé práci a hromadě kořenů větší než já sám, si tam stále vesele rostou.

Pozemek se nachází u pramene, která do nádrže zásobuje chatařskou oblast a kde jsou vysazeny i ryby. A to, co vyroste bych rád i snědl, když se poštěstí, tak bych nerad použil nějaký totální driák.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.103 (?), 15.3.2021 18:39

Nejlevnější ze všeho je extrémní nálož koncetrované ozonové vody.

Avšak bál bych se poločasu rozpadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 15.3.2021 19:47

Ten růst se určitě výrazně utlumil Vaší Vámi popsanou aktivitou. Pokud máte obavy z možné kontaminace vody, tak použijte věky osvědčené-kosy, srpy, hrábě, nebo elektro a aku stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.220 (?), 15.3.2021 19:54

No nevím, u pramene... Ta chemie se dostane do té vody...

100m2 zas není tak velká plocha, to by fakt šlo i ručně. Jen to, co vyroste znovu, je potřeba likvidovat opakovaně. Nebo stříknout herbicidem jen ty nejvytrvalejší plevele, nepoužít ho plošně. U toho pramene bych měla obavy.                   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 15.3.2021 20:18

žádný herbicid! 10x10m nebo 5x20m? V mládí jsem to dělal taky. Nejvíc práce bylo s bršlicí a pýrem. Odřezával jsem kusy zeminy 20x40cm do 20cm hloubky a celé je rozbíjel o velkou dřevěnou desku. Čistou hlínu zpátky, drny na kompost, vytrvalé plevele na hromadu vedle. Kde nebyly vytrvalé plevele, plochým rýčem jsem vodorovně seřezával 5cm vrstvu zeminy s drnem a opět na kompost. Je to všechno dřina, ale zas budete vědět, co v těch záhonech máte. Za pár týdnů to máte hotové. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petrs - (26) - 99.20 (?), 15.3.2021 20:51

Já bych klidně zkusil namíchat americkou verzi Roundupu jmenem Phydura, bohužel se nesmí dovážet, ale je to jen ocet s hřebíčkovým olejem. Což vypadá na zajímavou kombinaci. Upozorňuji však, že jsem nezkoušel a určitě to chce o tom něco nastudovat.

Já před lety jsem šel klasikou Roundupem a 2 roky nic jedlého nepěstoval. Ale u pramene bych Roundup nikdy nepoužil.  PSM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.220 (?), 15.3.2021 23:02

Walter - také jsem to tak dělala - drny dávala obrácené na kompost a zem, kde byla bršlice, přeryla na dva rýče, důkladně vybrala a cca po měsíci jsem poctivě vytahala z hloubky pár ocásků, které ještě vylezly. Pýr se tahá dobře, nemá tak křehké oddenky.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 16.3.2021 6:32

Pane Walter, v mládí...

V mládí jsem šel s úsměvem jesenickou padesátku a dnes bez vycházkové hole neudělám téměř krok. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 16.3.2021 7:29

Všechna čest ctihodným kmetům, pane Stanislaweheart. Tazatel likvidovat křoví, pařezy a kořání, při čemž si nejspíš sáhl ke svému dnu. To, co má v úmyslu činit nyní, je oproti předchozímu brnkačka, chvála mu, že se zamýšlí nad odpovědností vůči společenstvu skrz pramen vždy vzácné vodyenlightened. Jak nabere síly, nadechne se jistě k obdobným výkonům, a to s radostí při zpětném pohledu na vykonané dílo. Taky je tu možnost, že se nebude realizovat sám, že mu někdo podá doslovně pomocnou ruku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika