Stomp - zazrak v boji s burinou?



host - 58.231 (?)
1.11.2013 14:58

Do jahod na jaře před rašením. Do brambor před vzejitím. Vzešlé brambory Stomp likviduje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 14.199 (?), 1.11.2013 14:39

Každý máme nějaké své "trauma z dětství", které nás pronásleduje. U mně například hrůza z toho, co spatřím po nazdvihnutí netexu na raných košťálovinách po 3 nedělích červnových dešťů, kdy z různých důvodů nemohu do záhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 1.11.2013 14:44

Taky pudu kyprim, zejmena v jarnim obdobi. Ale na cesticky by to bylo dobre, do jahod asi az po sklizni a orezani listu, to uz mne to krajne nebavi a ani nemam cas to udrzovat. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 1.11.2013 14:58

Do jahod na jaře před rašením. Do brambor před vzejitím. Vzešlé brambory Stomp likviduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 1.11.2013 15:09

A co horcice? Vysevam ji k ozdraveni pudy a zelenemu hnojeni, byl bych nerad, aby mi ji to zlikvidovalo. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4496) - 38.136 (?), 1.11.2013 19:34

Hořčice bude jako ředkvička, tedy raději ne. Pokud ale půdu obrátíte, tak by STOMP neměl vadit. V následujícím roce už nevadí. V tomtéž roce jsem vyséval červenou řepu po kedlubech, záhon jsem zryl, a v pohodě. Nebo vysejte bob, či hrách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.168 (?), 1.11.2013 19:52

Jak postrik provadite, mate na to nejakou specialni trysku ci nejaky adapter, aby nedoslo k rostriku do stran? Pokud bych mel strikat cesticky, tak nevim, aby mi to nezrusilo okraje zahonu se salatem ci horcici. To pak nema cenu moc strikat cesticky, kdyz hned vedle je citliva plodina. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 9.2 (?), 1.11.2013 20:22

Nevím, jestli to zbytečně nekomplikujete. Stomp se nepoužívá k postřiku rostlin jako třebas roundup, ale k postřiku půdy a to zjara, po výsevu, nebo výsadbě. To ještě žádná hořčice není. Záhonu se salátem se myslím dokážu vyhnout, kde bude řepa stříkat nebudu. Nevidím komplikaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4496) - 38.136 (?), 2.11.2013 11:04

Používám normální ruční tlakový postřikovač. Nikdy jsem nic okolního nepoškodil. Je to kořenový herbicid a hubí plevele jen po vyklíčení, vzrostlé rostliny už ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 2.11.2013 14:01

Taky pouzivam normalni postrikovac, ale neslo mi o postrikovac, ale o trysku. Pouzivate na vsechny postriky jednu trysku? Ja mam asi 3 trysky, jednu mosaznou, regulovatelnou a 2 plastove, neregulovatelne. Ta jedna plastova vytvari kolmy (na trubku postrikovace), uzky, dosti vydatny proud kapaliny (takovou usecku, opet kolmou k trubce). Obvykle ji nepouzivam, ale na herbicid by asi byla vhodna. Bylo zde letos par prispevku o 'uletu' herbicidu, no neni divu, kdyz se vse dela jednou tryskou a nedostatecnym proudem kapaliny, ktery roznasi vitr kam chce. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4496) - 38.136 (?), 2.11.2013 16:18

Používám jen jednu trysku pro všechno a nižší tlak. Nesmí foukat vítr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika