Stomp - zazrak v boji s burinou?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?) 
14.4.2013 10:18

Vypátral jsem zajímavé stránky postreky.sk, mají i Stomp v malém balení. Zasílají i do ČR, ale poštovné je vražedné, asi 15 Euro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.4.2013 20:58

Na Slovensku je povolený Stomp do brambor, v Česku není. Já jsem vetknul Stomp do mrkve, petržele, hrachu, cibule ze sazečky a jahod. A do jádrovin a peckovin a bobulovin spolu se Sencorem, jako náhradu za Casoron. Krásně zamoklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 31.10.2013 8:17

Jen poznámku na doplnění, když tu není žádná zkušenost, úvaha. U nás by mohl ten jeden postřik postačit. Zjara po krátkém období sucha pravidelně přichází období dešťů, kdy je prakticky nemožné do záhonů s motyčkou. Ovšem pěťoury a žabince to dobře vědí a jdou do toho.  Předpokládám, že tento první nápor by Stomp vyřešil. nebo alespoň utlumil. Dál už bych to snad zvládnul. Objednal jsem na lacneposteky jedno balení a zjara se uvidí. Každý rok zjara závidím jezeduchům ty krásné holé bezplevelné řádky brambor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 31.10.2013 8:32

pozor, Stom nepůsobí na pýr a jiné plevely namnožené rozsekáním oddenků rotavátorem či orbou. To je třeba před orbou zničit "totálem" a pokud něco přežije tak v průběhu vegetace pýr v bramborách třeba takovou Targou.

Jinak utažená půda =  malé brambory => nějaké to kypření a okopávání či přihrnutí prostě k bramborám patří i při použití herbicidů, ale konkurence nežere dusík (a čas na pletí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 31.10.2013 11:16

Zkusenosti dlouholete ma snad pan Kuky. Osobne o tom zatim jen uvazuji - do jahod - brambory okopavam (nemam jich mnoho, jen zahradni pestovani) a vzrostla nat pak brani rustu vetsiny plevelu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 1.11.2013 10:29

Stomp udrží porost čistý až do sklizně /i třeba mrkev, petržel atd. - s delší vegetací/. Trošku něco začne prorůstat ke konci, ale to už nevadí. Kypřit půdu lze, ale opatrně, neobracet, aby se neporušila herbicidní vrstvička. Spíš jen škraloup "rozřezat". Brambory nelze dodatečně nahrnovat. Na poli se to ale obvykle taky nedělá. Kypření v zelenině doma moc nepřeháním. Záhon je čistý, bez plevele. Stomp působí jen na klíčící semena. Na vytrvalé a hlubokokořenící plevele nepůsobí /svlačec, pýr. pampeliška... /. Ničí řepu, salát a ředkvičku /není do nich povolen, zkoušel jsem/.  Dávám ho do okurek /nepovoleno/ po výsevu tak, že neošetřím cca 15 cm na každou stranu řádku. Kytky - trvalky a výsadba letniček v pohodě /nepovoleno/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 1.11.2013 11:12

Kuky: dík moc za zkušenosti. Splňuje to moje kritéria. Salát a ředkvičky nevadí, stejně bych to tam nedával. Do řepy taky nemusí. Hlavní problém jsou kořenoviny, košťáloviny, cibule a pěšinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 1.11.2013 14:10

Ještě mě napadlo: Ovocné a okrasné stromy a keře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 1.11.2013 14:21

To taky neřeším, zahrada je zatravněná a keře ojedu vyžínačem. největší problém je plevel v záhonech zeleniny, protože pletí je neúměrně zdlouhavé a největší nápor přichází jak už jsem psal v období dešťů, kdy se do záhonů nedá ani vstoupit, natož plít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.228 (?), 1.11.2013 14:30

Pěšinky! enlightened  Zatím mě stomp nechával klidnou, protože si neumím představit, že bych celou sezónu nekypřila půdu. A upřímně řečeno se mi pořád ještě nechce dávat do zeleniny víc pesticidů, než je nezbytně nutné. Ale hlavní zdusaná pěšinka, která pořád zarůstá a pletí je práce pro vraha, to je jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika