Jak na tento plevel?



host - 121.155 (?)
7.8.2009 14:26

Dobrý den, Lído a co by jste mi tedy poradila? Opravdu ho je celá zahrada, mechanické vytrhávání nepomáhá, má hlluboké a tvrdé stonky i kořeny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Mija - (3) - 153.72 (?), 4.8.2009 19:48, zobrazeno: 40991x
Dobrý den, v trávníku se hojně rozmnožil plevel, fialový květ, dřevitý stonek a plazivý, roste při zemi. Jak ho zlikvidovat, zasežen velký prostor. Děkuji.
Pleel v trávníku
Pleel v trávníku
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 5.8.2009 0:25

Je to černohlávek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.155 (?), 5.8.2009 7:45

Děkuji za odpověď, hned jsem koukla do atlasu a je to opravdu on - černohlávek obecný. Píši, že je léčivka, ale já jim mám opravdu zamořenou skoro celou zahradu. Nevíte jak ho odstranit, pomůže Bofix? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 6.8.2009 0:48

Nepoužívám herbicidy, tak ho neznám, ale pokud účinkuje na dvouděložné rostliny, tak pomůže.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.155 (?), 7.8.2009 14:26

Dobrý den, Lído a co by jste mi tedy poradila? Opravdu ho je celá zahrada, mechanické vytrhávání nepomáhá, má hlluboké a tvrdé stonky i kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.26 (?), 7.8.2009 17:26

Černohlávek v trávníku sice nemám, nicméně jsem se mrkla co je to zač. Je to dvouděložná rostlina, tzn, že by na ni měly působit selektivní herbicidy určené na dvouděložné plevele. V prodejně Vám jistě rádi poradí. Já si myslím, že Bofix by měl účinkovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.208 (?), 8.8.2009 21:56

Dobrý den, s černohlávkem mám stejný problém, asi měsíc nazpět jsem aplikoval Bofix. Po asi dvou týdnech byly vidět účinky, černohlávky začaly usychat a bylo vidět, že strádají. Poté ovšem přišly deště a po dalších dvou týdnech to vypadá, že to moc nezabralo. Co se týče ostatních plevelů, jako sedmikrásky, pampališky, jitrocele, ty vymizely výborně, akorát ten černohlávek se drží. Zkusím ještě zopakovat postřik bofixem a uvidím. Kdyby někdo věděl jak na něj, budu rád také za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 8.8.2009 22:41

Černohlávek patří mezi tzv. obtížně hubitelné plevele. Ve vyšší koncentraci by na něj měl působit Banvel 480 S, pravděpodobně i Starane v kombinaci s Lontrelem ve zvýšené koncentraci (účinné látky posledních dvou zmiňovaných jsou i součástí Bofixu, ale smícháte-li Starane s Lontrelem, vyjde vás to levněji).

Před aplikací herbicidu působící přes list nesekejte, aby byla plocha listu co největší, a tak se dostalo do plevele co největší množství účinné látky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.208 (?), 9.8.2009 14:19

Díky za radu, určitě vyzkouším. VW

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mija - (3) - 153.72 (?), 9.8.2009 17:44
Taky tuto radu vyzkouším, zkusím koupit ty dvě látky a půjdu do toho. Dnes jsem černohlávek plela, ještě teď mě bolí ruce, ale mám pocit, že mi rostl pře očima a vysmíval se mi. Musím použít chemii, pak se ozvu jak to zabralo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika