Jak na tento plevel?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 55.26 (?) 
9.8.2009 22:31

To nemáte pocit, on se Vám fakt vysmíval, totiž on ten černohlávek je starý provokatér! :-) Ale ho smích přejde, to Vám garantuju. Teda pokud ho postříkáte. Přeju zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 214.21 (?), 12.8.2009 0:57

Zdravím, také se nám to rozlezlo po zahradě. Letos sem vyzkoušela bofix i roundup a obojí zabralo. Doufejme, že trvale a z jara vyseju novou trávu a bude to dobrý.  Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 253.210 (?), 25.4.2010 12:57

Místo drahého bofix u doporučuji Agrfoit Kombi. Má to stejné složení a stojí to polovinu, jen to musíte smíchat ze 2 lahviček místo jedné.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.33 (?), 27.5.2013 21:36

Chtěla bych se zeptat - tahle potvora se mi pomaloučku rozlézá po celé zahradě :(Zřejmě budu muset použít nějaký prostředek, ale máme psa, kočku, ani ne roční dítě, takže mám strach, aby jim to neublížilo. Poradí někdo něco?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.2 (?), 27.5.2013 21:57

Chemii vám poradili výše, pokud tohle nechcete, další možnost je naučit se s černohlávkem žít. Mám ho na zahradě dost a dost, raduju se, jak hezky fialově kvete, a kvítky přidávám do salátů. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.33 (?), 28.5.2013 8:29

Žádný sajrajt se mi právě nechce, ale ten prevít v trávníku nechci.  Tak já budu pátrat dál.

Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.42 (?), 28.5.2013 20:49

Poradí někdo jak na tento plevel

Nepátrejte dál a zkuste vyžďákat od nějakého obilnáře Mustang. Ten se používá v dávce 0, 6l/ha ve 400-600 stech litrech vody. Musíte si to přepočítat na Vaši plochu. Výsledek je zaručen. Dokonce Mustang a konečně všechny přípravky, které jsou postaveny na látce MCPA, mají zaručený účinek(na rozdíl od Glyfosátů) na těžce hubitelné plevele. (svlačec, mochna husí, turanka kanadská apod.) Na svlačec je třeba 9l/ha roudupu, nebo jiného glyfosatu, s nejistým účinkem. Mustang stačí již v předem zmíněné koncentraci. Jediné nebezpečí je- pozor na výpary. Mohou poškodit ovocné stromy a vinnou révu.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 108.33 (?), 30.5.2013 19:38

díky zkusím... ovocné stromy ani vinnou révu nemáme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 31.5.2013 23:57

Jak už jsem psal jinde - látka se odbourává dlouhodobě - i v manuálu je uvedeno "Nepoužívejte slámu z porostů ošetřených přípravkem Mustang Forte ani hnůj od zvířat krmených touto slámou ke kompostování." Také poškozuje dvouděložné rostliny při odpařování. A zůstává i v půdě po nějakou dobu. Platí pro Mustang i Lontrel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.33 (?), 1.6.2013 20:25

hm :(sakra, já to v tom trávníku snad nechám... máme na zahradě totiž i studni, sice s ní zaléváme jen zahradu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika