Lze teď zroundupovat pýr?



host - 81.42 (?)
1.3.2014 21:19

Omlouvám se za poloviční informaci. Těmito přípravky pýr zlikvidujete jen tehdy, pokud má dostatečnou listovou plochu.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 90.235 (?), 27.2.2014 21:12, zobrazeno: 6418x

Dobrý den, ač jsem půdu pečlivě plevelila, v některých záhonech mám pýr. Vzhledem k tomu, že okrasné trávy a většina dřevin ještě neraší a trvalky jsou ještě malinkaté, šlo by je při postřiku dobře ochránit. Pýr je zelený. Má smysl pustit se teď do jeho chemické likvidace? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 231.212 (?), 27.2.2014 22:45

Myslím, že jsem kdesi četl, že pýr je na roundup citlivý až od čtyř listů a že časnější aplikace nemá (dostatečný) účinek. (Ty první listy že se vyvíjejí ze zásobních látek v oddencích a že látky jdou v této době prakticky jednostranně - od kořene do listů; pro zničení oddenků je nutný opačný proud látek, který nastane v době bohatšího olistění, intenzívnější fotosyntézy).

Za sebe však povím, že pokud by mi pýr v záhonech takto vadil, tak bych roundupování zkusil již nyní.

Nejspíše by bylo možné použít i speciální herbicidy proti travám - graminicidy. Ale s nimi mám (zatím) jen mizivou zkušenost. Snad to už někdo zkoušel a snad se podělí o "zážitky".

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 27.2.2014 23:12

Taky bych spíše doporučoval některé z gramicidů. Je však nutné si zjistit, při jaké teplotě začínají fungovat. Například glyfosáty potřebují maximální denní teplotu přes 17°C, takže Roudup bych nyní použil pouze na nátěry nově vytvářených pařezů (abych natíral čerstvou ránu a ne až zaschlou).

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 28.2.2014 6:24

Použijte Targu. Aplikace těchto listových herbicidů je dodporučována když rostlina aktivně vegetuje. Co je aktivní vegetace si rozhodněte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 28.2.2014 9:03

Nebo Agil. Ale pozor na okrasné trávy a bambusy!!! Ty samozřejmě hubí také. Pýr musí mít několik pravých listů, tedy je ještě brzo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.42 (?), 1.3.2014 21:16

V době vegetačního klidu nelze. To byste musel mít zásoby přípravků typu Sys Ramex nebo Sys Omnidel, které jsou však dávno zakázané. Pýr zlikvidujete spolehlivě ve dvouděložných Targou super, nebo Panterou. Používal jsem i Agil, ale vzhledem k ceně a k účinnosti jsem nebyl spokojen

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.42 (?), 1.3.2014 21:19

Omlouvám se za poloviční informaci. Těmito přípravky pýr zlikvidujete jen tehdy, pokud má dostatečnou listovou plochu.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika