Likvidace plevele vs. pes na zahradě



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
5.3.2009 22:38

Kateřino, pokud si myslíte, že je opravdu nutné mít trávník bez jetele, pampelišek apod., je to samozřejmě jen Vaše věc. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv prostředek, tak určitě každý má v návodu ochanné lhůty i správné dávkování.  S postřikem však počkejte až bude tepleji a také až naroste plevelům větší listová hmota, aby na ní postřik lépe ulpěl. Nejvhodnější období je od konce dubna do května.  Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Katka L. - (30) - 129.78 (?), 3.3.2009 14:49, zobrazeno: 42088x

Chci v trávníku na zahradě zničit plevel. Asi připadá v úvahu Agrofit Kombi nebo Bofix. Ale nevím, jestli ten postřik nemůže uškodit našemu psu, který je na zahradě.??

Na zahradě mám v trávníku jetel, pampelišky, svlačec... Co je vhodnější použít? Cenově vyjde Agrofit Kombi 100+60= 430,- (1L postřiku - 9,60Kč) a Bofix 250ml= 510,- (1L postřiku - 30,-), což je dost velký rozdíl. Poradíte někdo? Díky Kateřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?), 3.3.2009 20:51

S tím psem si nejsem úplně jistý, ale myslím můžu směle vyslovit hypotézu, že pokud mu při stříkání nezasáhnete např. oko, vadit by mu tyto přípravky neměly.

Použijte levnější Agrofit Kombi (Lontrel + Starane), Bofix obsahuje kromě předchozích látek ještě MCPA (prodává se pod obchodním označením např. Agritox). Já jsem si herbicidy míchal z velkých balení a vcelku jsem nepostřehl u kopřiv, pampelišek, svízele aj. běžných plevelů rozdíl mezi kombinací Lontrel/Starane a Lontrel/Starane/MPCA. MCPA je ale laciné a možná se do Bofixu přidává proto, aby postřik likvidoval i výmladky, semenáčky náletů atp.

Trochu mimo téma - selektivní herbicidy jsem loni s úspěchem použil na 20 let zanedbávané zahradě jako "Blitzkrieg" proti všudypřítomným plevelům. V kombinaci s běžnou údržbou zahrady se po jedné sezóně zdá, že od nich budu moci do budoucna zvolna ustupovat - největší mor, totiž bršlici, zlikvidovaly uspokojivě, jednotlivé pampelišky, sedmikrásky aj. mi nevadí, právě naopak.

Co tím chci říct... všeho s mírou a koneckonců je zábavnější sedět pod stromem a číst si na trávníku, ve kterém je občas pampeliška, než pořád někde smejčit s postřikovačem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 3.3.2009 21:38

Kateřino, položím Vám jednu otázku :  lezla byste v takto postřikem ošetřené trávě po čtyřech vy?  Pokud ne, tak to nečiňte ani tomu psovi!  Většinu plevelů zničíte častějším sekáním a bez použití chemie!  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 3.3.2009 21:43

To je pravda, pravidelné sekání "otráví" plevele v růstu a semy se na to vykašlou...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Katka L. - (30) - 129.78 (?), 5.3.2009 8:29

Danielo, samozřejmě, že na čerstvě postříkaný trávník bych v žádném případě psa nepustila, spíš mě šlo o to, jaké mají tyto prostředky ochrané lhůty. A mimochodem, trávník i pravidelným sekáním rozhodně nezbavím jetele, pampelišek apod.

A děkuji Chalupářovi za jeho radu, asi to zkusím s Agrofit Kombi. Zdraví Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.3.2009 22:38

Kateřino, pokud si myslíte, že je opravdu nutné mít trávník bez jetele, pampelišek apod., je to samozřejmě jen Vaše věc. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv prostředek, tak určitě každý má v návodu ochanné lhůty i správné dávkování.  S postřikem však počkejte až bude tepleji a také až naroste plevelům větší listová hmota, aby na ní postřik lépe ulpěl. Nejvhodnější období je od konce dubna do května.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.246 (?), 30.4.2009 20:05

Ja si tedy myslim, ze to vadi psovi 100procentne. Nebot, kdyz jsem jen kupovala hnojivo na travnik, tak uz tam bylo upozorneni, ze mazlicci na pogranulovanou plochu nesmi vstoupit. Pres packy-polstarky - se to dostane do obehu psa.TAky tu travu muze pozrit. Tusim, ze tam byla i nejaka casova lhuta... nejednalo se tedy o zakaz vstupu na jeden den-den aplikace.

Postrik je vlastne hubici pripravek.Chcete-li sveho milacka mit bez zdravotnich potizi, tak pozor pozor. Vzdyt uz je mnoho pripadu, kdy pes byl otraven po venceni... po prochazce po poli. Tam se taky hnojiva a postriky pouzivaji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.190 (?), 28.7.2009 20:49

Dobrý den,

potřebuji se zbavit kvetoucího plevele (převážně jetel a sedmikrásky). Má silně alergického pejska na včelí bodnutí. Problém je, že na zahradě běhá dítě a další pes. Existuje nějaký přípravek, který by nebyl škodlivý. Sekání nepomáhá. Pletí není možné, kytek je velké množství.

Děkuji za rady a nápady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 128.44 (?), 29.7.2009 8:46

Jetel není obecně plevel, jen u Vás z lokálního pohledu. Mimo vybetonování a natření plochy na zeleno pomůže jen časté sečení na minimální výšku. Zavřít psa doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 30.7.2009 21:33

Máme na zahradě pěkný kus přirozeného trávníku, který se vytvořil sám jenom stálým sežínáním sekačkou s košem. Tráva zahoustla, zůstaly jen odrůdy, které to sečení snesou. Samozřejmě, že jsou odrůdy, které se šíří když je necháte vysemenit. Jetel červený je dvouletá rostlina. Jetel plazivý bílý sice láká včely, ale nemá šanci během týdenního termínu sečení obrazit a vykvést. Na sedmikrásce jsem nikdy včelu neviděl. Sám jsem silný alergik na včelí žihadlo a nejsem odpůrce chemie, ale takhle bych na zahrádce neplýtval chem. prostředky ani penězi. A měli by jste vidět co vnoučata na tom trávníku nadělaly kotrmelců. Pokud ale toužíte po trávníku po vzoru golfového hřiště, nemám co dodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika