Jak se zbavit trnky?



host - 118.5 (?) 
1.7.2015 22:11, zobrazeno: 12824x

Zdravím, koupil jsem louku, na které se rozšířila trnka. Je tam husté křoví vysoké asi 2,5 metru. Jakým způsobem se nejsnáz trnky zbavit? Zkusil jsem ji řezat u země, ale obrůstá znovu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 1.7.2015 23:03

herbicidem nebo "kladením ohně".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.99 (?), 2.7.2015 6:31

Mohu pouze potvrdit, že herbicidem se dá spolehlivě odstranit strom. Omylem jsem z plastové lahve do rozprašovače nalil trochu herbicidu místo přípravku na mšice a lehce stříknul konce větví třech jabloní stáří asi 3 roky. Ani jedna nepřežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.109 (?), 2.7.2015 7:18

Mohu se ještě zeptat, jak se provádí aplikace? Předpokládám, že se herbicid má stříkat na listy, ale v případě trnek vysokých víc jak dva metry si to popravdě moc nedovedu představit. Přikládám fotografii, omlouvám se za kvalitu, nic lepšího nemám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.109 (?), 2.7.2015 7:20

Ještě jedna fotografie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 2.7.2015 7:45

Na křovinořez nasadíte pilový kotouč a pěkně to vysekáte co nejvíce u země. Pak na jednotlivé pařízky natřete pařezový herbicid, nebo počkáte až obrazí do výšky cca 15 cm a postříkáte listovým herbicidem (gylfosátem).

Tam, kde budete pálit klestí to budete mít bez potřeby použít herbicid.

Další možností je uvazovat po skupinkách za traktor a trhat i s kořeny. Z přetržených kořenů to může opět vymlazovat, takže pak opět glyfosát a po zvadnutí zorat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 2.7.2015 7:51

A kdo nemá takovou techniku, ebo je víc eko,  poklekne a vezme to růčopilkou, krumpikem, sekyrkou. Bude to možná trvat o chvilku déle, ale bez kraválu, nafty a benálu. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.109 (?), 2.7.2015 8:25

Pánové děkuju za rady, pilkou to opravdu dělat nebudu. Jak jsem psal, zkoušel jsem slabší kusy nůžkami a opravdu je to nadlouho. Takže to vidím na křovinořez s tím pilovým kotoučem a pak nějaký ten herbicid...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.244 (?), 10.4.2016 18:54


řešil jsem to samé, uříznout u země a jak znovu obrazí postříkat listy přípravkem GARLON a je po níwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.4 (?), 24.8.2016 10:45

Mam podobny problem. Trnku som pokosil a posekal sekerou (niektore kusy boli prilis hurbe na krovinorez), teraz cakam az vyzenie a postriekam mlade vyhonky glyfosatom.

Myslel som, ze bude glyfosat ucinny aj na dospele trnkove stromy, nastriekal som ho naozaj statne a v silnejsej koncentracii nez sa odporuca, neprsalo atd., ale trnka NIC. Proste nereaguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika