Co je to za plevele a jak na ně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 96.2 (?) 
29.11.2009 23:27

Dobrý den, ten popenec -glechoma hederacea- také prodávají v zahradnictví, já neználek jsem si ho koupila za 27 Kč až pak jsem zjistila, že ho mám na zahradě, Ale teď jsem moc ráda, že jsem tuhle kytičku objevila. Je to vynikající odolná půdo- i stěno-pokryvná trvalka, listy hezky voní asi jako bazalka a dříve se používala (jak jsem se dočetla) i jako léčivka nebo do salátů. Odrůda -variegata- má bílé okraje a působí velice dekorativně. Na rozdíl od často používaného plectrantusu nezmrzne a voní. Já jsem si ho zasadila do truhlíku mezi vzpřímené muškáty a on udělal převysy skutečně skoro 2metry dlouhé a dole ještě zakořenil v záhonu. Bylo to moc hezké. Tím nechci říct, že si s ním máte nechat zaplevelit zahradu, je skutečně bujný, ale do truhlíku, do závěsu, na zakrytí nehezké zdi apod.,nebo tam, kde se trávníku nedaří je to jedna z možností.

Zdravím, panidana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 30.11.2009 9:53

Mohlo by pomôcť nastielanie s kartónom, potlačí väčšinu (aj vytrvalých) burín. Viac info na nete, napr. na ekoprodukt.sk.

PeterNR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.74 (?), 30.11.2009 21:03

Na všechny 3 plevele, o kterých tu je zatím řeč - pryskyřník, popenec a rozrazil v trávníku pomáhá postřik přípravkem na bázi MCPA, ale nechal bych to na jaro, až bude tepleji.Někdy se musí postřik opakovat a trávě nevadí.Cena by neměla být závratná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.74 (?), 1.12.2009 21:00

Tak jsem se ptal, ale asi v maloobchodě se nic jiného než drahý Bofix nesežene.To jsou ty protichemické zákony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.74 (?), 4.12.2009 17:14

Spolehlivější než samotný MCPA je v kombinaci s dicamba, ale to je pro normální smrtelníky prakticky nedostupné.Používají to někdy zemědělci do obilí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.74 (?), 10.12.2009 16:50

Zas to není tak nedostupné.Viděl jsem v maloobchodě BANVEL a je lacinější, než BOFIX.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.4.2010 7:30
Poslední roky se stále více objevuje v záhoncích i trávníku tento šmejdík. Letos jsem ho našel i v přísadě, to znamená že je v zakoupeném substrátu. Znáte ho někdo? Soused tomu říká chorvatský jetelíček. Díky Mirek.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 4.4.2010 7:54

Dobrý den. Pravděpodobně Oxalis corniculata var. repens, čili šťavel růžkatý plazivý. Je to pěkná potvora, pořádně houževnatá. Byl k nám zavlečen. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.12 (?), 4.4.2010 9:29
Děkuji, podle obrázků na netu je to on a dělá svému jménu "čest" - plazí se vystrkuje růžky všude. Dnes jsem již přesvědčen že se sem dostal v zemině. Na zahradě na opačném konci města ho nemám. Likvidace v trávníku ručně nebo postřikem (štětečkem), v záhoncích mechanicky - ručně. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.97 (?), 18.8.2014 21:55

Na popenec břečťanovitý učinkuje pouze selktivní herbicid Garlon. Trvalo mi dlouho než jsem na to přišel. Pozor, v obchodě vám můžou tvrdit že to je totální herbicid, ale není to pravda. V návodě se přímo píše, že neškodí trávníkům. Je to ale hodně silný herbicid, kterým se likvidují jen ty nejodolnější plevele a např. rašící výrůstky z pařezů. Podle návodu se smí používat pouze 1 x za rok. Účinek se projeví za delší dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika