Zmrznutí kvasu



host - 47.69 (?)
22.12.2009 14:41

Díky moc, vynikající nápad, taky mám problém s vykvašením hrušek při 3 -5stupních:-). co mám ve sklepě.  Dečka je nevyužítá, konečně k něčemu bude.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 169.36 (?), 17.12.2009 13:37, zobrazeno: 23505x

zdravím všechny, chci se zeptat, jestli zmrznutí kvasu může nějak negativně ovlivnit chuť slivovice, např.zhořknutím?máte někdo zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.12.2009 15:19

Zatím mi kvas nezmrzl, ale neslyšel jsem, že by to kvalitě slivovice nějak ublížilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.44 (?), 17.12.2009 17:00

Zmrznutí kvasu absolutně ničemu nevadí zastaví se akorád kvasný proces a o to můžete jít později pálit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.96 (?), 18.12.2009 11:32

Kvalitě to neublíží, ale může to snížit výtěžnost. Já jsem třeba loni demižony s jablečným kvasem postupně obaloval velkou elektrickou dečkou, aby dokvasily. Letos to dělám s hruškami. Mám to ve sklepě, kde je touto dobou už méně než 10 stupňů a to už kvašení probíhá takřka neznatelně a při tom je v tom ještě cukr. Dečka má cca 40 W a krásně to dokvasí. Pak to přehodím na další soudek a pokračuji. A ta elektrika tolik nestojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.34 (?), 18.12.2009 19:38

Někde jsem četl, že když mniši ve Francii začali uchovávat víno pomocí destilace, tak za mrazivých nocí vlévali víno do mělkých, širokých nádob.Ráno vyhodili ledový škraloup a pak destilovali jen to "silné víno".Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 20.12.2009 11:32

Asi bych asi ty demižony místo obalení elektrickou dečkou přenesl do místnosti s 15-20 stupni. Horší je to s nádobami 200 litrovými, s kterými se nedá hnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.96 (?), 21.12.2009 8:44

Já bych je taky přenesl do té teplejší místnosti, kdybych soudky a demižovy unesl. Proto jsem přišel do diskuse se svým nápadem s dečkou. Perfektně se mi to osvědčilo. Nemusí se ohřívat stále. Stačí o víkendech a krásně to doběhne. Zároveň nehrozí riziko zvrhnutí kvasu, protože potom je kvas ve studeném sklepě a tam se octovým kvasinkám nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.69 (?), 22.12.2009 14:41

Díky moc, vynikající nápad, taky mám problém s vykvašením hrušek při 3 -5stupních:-). co mám ve sklepě.  Dečka je nevyužítá, konečně k něčemu bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 220.243 (?), 23.12.2009 0:26

Zdravim páni... Len ako dotaz... Sám som videl ako sa vo vani musel kvas drvit a do kotla púšťali samý ľad (zmrznutý kvas), samozrejme vykvasený.

A i napriek tomu výťažnosť klasická, destilát výbornej kvality.  Inak tiež používam 227L sudy a môj 18 ročný syn s nimi kľudne dokáže zaobchádzať. Po rovine krútením po hrane, a dolu schodmi/ hore schodmi tlačením alebo ťahaním po vyhobľovanej doske bez akých koľvek problémov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 23.12.2009 0:37

Když už je kvas vykvašený tak to samozřejmě výtěžnost neovlivní, tu výtěžnost to může ovlivnit jedině v tom případě že to zbrzdí kvašení a jdete pálit ještě spíš než bude kvašení dokončeno.Ale to je normální že kvašení se dá ovlivnit teplotou jestli chcete jít pálit za měsíc dejte kvas na slunce nebo do tepla a za14 dní můžete jít, naopak pokud nespěcháte tak ho dejte do chladu a můžete jít až příští rok atd.Dá se to přece změřit.Souhlasím s vámi ta manipulace se sudy závisí na fyzické kondici a šikovnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika