Zakalená slivovice



host - 18.252 (?)
4.9.2017 17:55

Zakalení je projev teplotního šoku při ředění a následném odstavení. Bud moc studená voda, nebo studené dlaždice, průvan a podobně. Stačí na chvíli zahřát láhev v horké vodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18   
                     
host - 132.161 (?), 18.12.2016 11:58

Ano, nepovedené výrobky ze svého okolí jsem skutečně nikdy nepředělával takže s tím jsem zkušeností neměl. A nedělal bych to ani teď. Z nejrůznějších, snad snadno pochopitelných důvodů...
*
Ale s výrobky nepovedenými, vlastními mám velké zkušenosti bohaté a letité.
A ty mně naučily, že pokud se nějaký běžný destilát kalí, je něco špatně v technologii výroby v které je třeba něco změnit, naučit se ji, nebo věnovat se nějakému jinému koníčku.
*
Číření je v domácích podmínkách celkem dobře použitelné pokud se ví čím a jak na které zákaly jít. Ale i tak s tím jsou prakticky, hlavně při různorodé výrobě velké problémy - nic nefunguje různorodě na vše..
Nejlepší je samovolné, gravitační, ale ty jsou spíše použitelné u maceračních likérů než u narušených destilátů.
*
Ale "domácí filtrace" bez potřebného vybavení je úplná šílenost použitelná jen v "laboratorních" podmínkách. Á nepomůže v tom směru ani fa. Filtrace Bílek.
Velmi časově náročné to je, zjednodušeně napsáno.
*
Destilace velmi siličnatých kvasů, nebo průtahových, je už o něčem jiném a bylo by to už mimo téma...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 21.12.2016 19:52
Ano, nepovedené výrobky ze svého okolí jsem skutečně nikdy nepředělával takže s tím jsem zkušeností neměl. A nedělal bych to ani teď. Z nejrůznějších, snad snadno pochopitelných důvodů... No vidíte, každý hold děláme to své. Zdraví PŠ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.44 (?), 22.12.2016 1:23

Ano, někdo z patriotismusu po svých předcích,  jako součást folkloru, někdo to má jako koníčka, někdo si chce vyrobit něco fact kvalitního co si běžně dovolit nemůže koupit a tak...

Zdraví Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.252 (?), 4.9.2017 17:55

Zakalení je projev teplotního šoku při ředění a následném odstavení. Bud moc studená voda, nebo studené dlaždice, průvan a podobně. Stačí na chvíli zahřát láhev v horké vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.9.2017 14:28

To by bylo dobře, kdyby to bylo tak jednoduché!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.85 (?), 6.1.2022 16:34

Nechtěla jsem tomu věřit, ale opravdu to zapůsobilo. Zahřála jsem slivovici podle doporučení a je čistá.Ředila jsem ji kojeneckou vodou, ale zřejmě byl rozdíl v teplotě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.16 (?), 7.1.2022 12:12

Kojenecká voda na ředění není vhodná, má moc minerálů. Použite Dobrou vodu, skoro bez minerálů. Stačí se podívat na štítky na láhvi a vidíte rozdí ve složení.  Lu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.7 (?), 22.10.2019 11:27
Dejte slivovici na mrazák na jeden den a přes filtrační papír několikrát přeložený přefiltrujte. Tuhle radu jsem dostal od známého a funguje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.138 (?), 22.10.2019 14:19

Zakalování jakéhokoliv destilátu je vždy znakem toho, že se stala někde chyba, třeba použití tvrdé vody. Děje se Vám to ve všech případech nařeďování koncentrátu nebo jste se s tím setkal prvně.slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16,  17,  18   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika