Zakalená slivovice



host - 150.44 (?)
22.12.2016 1:23

Ano, někdo z patriotismusu po svých předcích,  jako součást folkloru, někdo to má jako koníčka, někdo si chce vyrobit něco fact kvalitního co si běžně dovolit nemůže koupit a tak...

Zdraví Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18   
                     
host - 132.161 (?), 18.12.2016 11:58

Ano, nepovedené výrobky ze svého okolí jsem skutečně nikdy nepředělával takže s tím jsem zkušeností neměl. A nedělal bych to ani teď. Z nejrůznějších, snad snadno pochopitelných důvodů...
*
Ale s výrobky nepovedenými, vlastními mám velké zkušenosti bohaté a letité.
A ty mně naučily, že pokud se nějaký běžný destilát kalí, je něco špatně v technologii výroby v které je třeba něco změnit, naučit se ji, nebo věnovat se nějakému jinému koníčku.
*
Číření je v domácích podmínkách celkem dobře použitelné pokud se ví čím a jak na které zákaly jít. Ale i tak s tím jsou prakticky, hlavně při různorodé výrobě velké problémy - nic nefunguje různorodě na vše..
Nejlepší je samovolné, gravitační, ale ty jsou spíše použitelné u maceračních likérů než u narušených destilátů.
*
Ale "domácí filtrace" bez potřebného vybavení je úplná šílenost použitelná jen v "laboratorních" podmínkách. Á nepomůže v tom směru ani fa. Filtrace Bílek.
Velmi časově náročné to je, zjednodušeně napsáno.
*
Destilace velmi siličnatých kvasů, nebo průtahových, je už o něčem jiném a bylo by to už mimo téma...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 21.12.2016 19:52
Ano, nepovedené výrobky ze svého okolí jsem skutečně nikdy nepředělával takže s tím jsem zkušeností neměl. A nedělal bych to ani teď. Z nejrůznějších, snad snadno pochopitelných důvodů... No vidíte, každý hold děláme to své. Zdraví PŠ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.44 (?), 22.12.2016 1:23

Ano, někdo z patriotismusu po svých předcích,  jako součást folkloru, někdo to má jako koníčka, někdo si chce vyrobit něco fact kvalitního co si běžně dovolit nemůže koupit a tak...

Zdraví Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.252 (?), 4.9.2017 17:55

Zakalení je projev teplotního šoku při ředění a následném odstavení. Bud moc studená voda, nebo studené dlaždice, průvan a podobně. Stačí na chvíli zahřát láhev v horké vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.9.2017 14:28

To by bylo dobře, kdyby to bylo tak jednoduché!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.85 (?), 6.1.2022 16:34

Nechtěla jsem tomu věřit, ale opravdu to zapůsobilo. Zahřála jsem slivovici podle doporučení a je čistá.Ředila jsem ji kojeneckou vodou, ale zřejmě byl rozdíl v teplotě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.16 (?), 7.1.2022 12:12

Kojenecká voda na ředění není vhodná, má moc minerálů. Použite Dobrou vodu, skoro bez minerálů. Stačí se podívat na štítky na láhvi a vidíte rozdí ve složení.  Lu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.7 (?), 22.10.2019 11:27
Dejte slivovici na mrazák na jeden den a přes filtrační papír několikrát přeložený přefiltrujte. Tuhle radu jsem dostal od známého a funguje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.138 (?), 22.10.2019 14:19

Zakalování jakéhokoliv destilátu je vždy znakem toho, že se stala někde chyba, třeba použití tvrdé vody. Děje se Vám to ve všech případech nařeďování koncentrátu nebo jste se s tím setkal prvně.slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16,  17,  18   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika