Švestkový kvas - zastavení



Gareth - (14) - 65.137 (?)
17.11.2016 18:57

Dobry den Palenici.

pripojim sa k vlaknu.

Tiez mam s priatelkou zalozeny slivkovy kvas, zbierany postupne, uz to trva aj dva a pol mesiaca. boli to dive slivy, nejdu od kostky a su uzasne sladke. nachadza sa v pivnici s teplotou okolo 15 - 18 stupnov. mozno tam bolo i menej, pocas mrazov, ktore boli nedavno.

pred piatimi dnami sme kontrolovali sudy. na jednom, co bol zalozeny ako prvy bol uz prepadnuty kolac, na povrchu bola jemna biela blana, sirka pri hladine zhasinala. 

ten druhy mal este kolac navrchu a tiez zhasinala.

tu blanu som odobral ale pri tejto manipulacii asi vsetok co2 unikol a dostal sa tam vzduch. 

pred dvoma dnami som to chcel zachranit. plan bol pridat do oboch kvasov zmes cerveneho hrozna asi 2kg, 1kg cukru, vody a cast toho kolaca a dufal som teda, ze dana smes zacne kvasit, spravi kolac na povrchu oboch sudov a uchrani ich pred oxidaciou ci zoctovatenim.

dnes som opat kontroloval kvas, ziadne kvasenie nenastalo, takze su stale v kontakte so vzduchom. metali sme aj cukor a ma okolo 6 percent. skusal som aj alkohol, ale mal som iba alkolovy merac na vysokopercentne destilaty, takze mi to neukazovalo skoro nic.

Moje otazky:

1. Ako rychlo dokaze kvas zoctovatiet? 

2. mohlo kvasenie zastavit vysoky obsah alk. v kvase? kedze sa v nom nachadza zostatkovy cukor?

3. nepridaval som ziadne uslachtile kvasinky, takze v pripade, ze to este nie je zoctovatene, dá sa pridat nejake odolnejsie kvasinky, ktore by to dokoncili? termin mam o 2 tyzdne.

Velmi pekne dakujem za poucne odpovede

Jozef Oravec

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 210.200 (?), 16.11.2016 15:02, zobrazeno: 9944x

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat.. před měsícem jsem naplnil bečky švestkami a jablkami. cca před týdnem se kvas se švestkami zastavil a jablka už taky žádná sláva. Je možné že by byl proces kvašení ukončen? a v sudu švestek je na kvasu asi 2 cm šťavy, jak je to možné? Teď to je asi v 8 stupních není to taky na kvašení málo? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.171 (?), 16.11.2016 16:21

Když nemáte cukroměr aby jste se přesvědčil, tak opatřete nádoby bublátkem a nechte je klidně do jara, pak začne proces pokračovat, ale nesmí se nechat ke kvasu volný přístup vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Gareth - (14) - 65.137 (?), 17.11.2016 18:57

Dobry den Palenici.

pripojim sa k vlaknu.

Tiez mam s priatelkou zalozeny slivkovy kvas, zbierany postupne, uz to trva aj dva a pol mesiaca. boli to dive slivy, nejdu od kostky a su uzasne sladke. nachadza sa v pivnici s teplotou okolo 15 - 18 stupnov. mozno tam bolo i menej, pocas mrazov, ktore boli nedavno.

pred piatimi dnami sme kontrolovali sudy. na jednom, co bol zalozeny ako prvy bol uz prepadnuty kolac, na povrchu bola jemna biela blana, sirka pri hladine zhasinala. 

ten druhy mal este kolac navrchu a tiez zhasinala.

tu blanu som odobral ale pri tejto manipulacii asi vsetok co2 unikol a dostal sa tam vzduch. 

pred dvoma dnami som to chcel zachranit. plan bol pridat do oboch kvasov zmes cerveneho hrozna asi 2kg, 1kg cukru, vody a cast toho kolaca a dufal som teda, ze dana smes zacne kvasit, spravi kolac na povrchu oboch sudov a uchrani ich pred oxidaciou ci zoctovatenim.

dnes som opat kontroloval kvas, ziadne kvasenie nenastalo, takze su stale v kontakte so vzduchom. metali sme aj cukor a ma okolo 6 percent. skusal som aj alkohol, ale mal som iba alkolovy merac na vysokopercentne destilaty, takze mi to neukazovalo skoro nic.

Moje otazky:

1. Ako rychlo dokaze kvas zoctovatiet? 

2. mohlo kvasenie zastavit vysoky obsah alk. v kvase? kedze sa v nom nachadza zostatkovy cukor?

3. nepridaval som ziadne uslachtile kvasinky, takze v pripade, ze to este nie je zoctovatene, dá sa pridat nejake odolnejsie kvasinky, ktore by to dokoncili? termin mam o 2 tyzdne.

Velmi pekne dakujem za poucne odpovede

Jozef Oravec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.11.2016 20:46

1. Švestkové kvasy z hodně sladkých plodů (asi durancie?) jsou poměrně stabilní. Octovatění bych se nebál.
2. Ano, mohl.
3. Dá, ale nemá to smysl.
    Doporučil bych nádoby uzavřít, ať ke kvasu nejde zbytečně vzduch a za 2 týdny s klidným srdcem pálit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika