Stojanek na cedění kvasu



host - 238.190 (?)
29.12.2018 22:06

Já po vylisování kvasu mám v 60 litrové bečce cirka v úrovni 15 litrů od spodu přidělanou průcodku v které mám 3/8 ventil. Po vylísování kvasu jde do této bečky tuto bečku umístím na dva dny do chladna samozřejmě zavřenou aby se nedostával vzduch do bečky. S bečkou již nehýbu a po dvou třech dnech vypustím obsah do kotle pro zichr ještě přes plenku.Po napuštění pomalu na plence nepoznáte že by něco přes ní proteklo.Veškerá sedlina zůstane na dně bečky.Při čištění je tam pěknej sedlí sajrajt.

DakotaFred

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 238.190 (?), 29.12.2018 22:06

Já po vylisování kvasu mám v 60 litrové bečce cirka v úrovni 15 litrů od spodu přidělanou průcodku v které mám 3/8 ventil. Po vylísování kvasu jde do této bečky tuto bečku umístím na dva dny do chladna samozřejmě zavřenou aby se nedostával vzduch do bečky. S bečkou již nehýbu a po dvou třech dnech vypustím obsah do kotle pro zichr ještě přes plenku.Po napuštění pomalu na plence nepoznáte že by něco přes ní proteklo.Veškerá sedlina zůstane na dně bečky.Při čištění je tam pěknej sedlí sajrajt.

DakotaFred

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.100 (?), 30.12.2018 0:14

No, ono nejde o nějaký zištný důvod, ale o neopatrnost, či neznalost, kdy palič prostě všechno přelije do kotle, nebo to lije přes příliš řídkou látku. Já to dělám tak, že kvas - v mém případě kapalinu typicky jen s jemnými částicemi, opatrně stáhnu hadičkou nad kaly. Protože "cuc" hadičky by vtahoval i kaly, stahuji v určité výšce nad hladinou. Zbytek z kvasné nádoby, zpravidla něco pod 5l přeliji do malého demižonu a po usazení opět opatrně stáhnu nad kalem a přidám k předchozímu. Ve 20l kvasné nádobě bývá tak 1,5 - 2 cm silná vrstva usazenin, i když pracuji se surovinami, které mají velmi málo tuhého podílu. Jistě, nejsou tam jenom kvasinky, ale i téměř mikroskopické součásti původní suroviny. Nicméně, když jsem dělal pokus stran odolnosti kvasinek proti EtOH a rozkvašoval pouze cukr - tak asi 2l vody s cukrem, pak usazenina, která mi vhrkla do baňky musela obsahovat jenom kvasinky. Výsledkem byl nechutný patok, ze kterého jsem to nedostal pořádně ani aktivním uhlím a redestilací. Od té doby si dávám na usazeniny s kvasinkami velký pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.190 (?), 30.12.2018 9:16

To já právě taky od doby co mi díky připáleninám odešla spirála si dávám kur... majzla a filtruji a filtruji a filtruji. Ted když vylévám nedopalky je spirála vždy čistá jak slovo boží, tak vím že to dělám dobře.

DakotaFred

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.35 (?), 30.12.2018 15:15
Ahoj, pokud řešíte kal z kvasinek dole v sudu. Tak není nejjednoduší použít síto (kvasná mřížka)které se prodávají bohužel jen k těm 220l černým sudům.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.166 (?), 13.2.2019 21:09

ako vyzerá tá mriežka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.94 (?), 20.2.2019 20:10

Já kvas lisuji.Nejdřív jej naliji do pytlů ty nechám volně vykapat potom zatížím a znovu nechám kapat.Nakonec dám do lisu na ovoce.Získaný kvas dám do uzavřených nádob a nechám něž mohu odvést do palírny.Mám poměrně nekvalitní kvas ze směsice ovoce.Kvalitní švestkový bych nelisoval.Jednou jsem použil i vymrazování.Množství kvasu se snížilo na polovinu.Obsah alkoholu v kvasu stoupl na víc jak 20 %.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.42 (?), 21.3.2019 20:35

ako funguje to vymrazovanie?

aby sa znížil objem kvasu, musel by vzniknut lad ktorý vyhodím - ale bez obsahu alkoholu inak sú to straty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika