Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

No, ono nejde o nějaký zištný důvod, ale o neopatrnost, či neznalost, kdy palič prostě všechno přelije do kotle, nebo to lije přes příliš řídkou látku. Já to dělám tak, že kvas - v mém případě kapalinu typicky jen s jemnými částicemi, opatrně stáhnu hadičkou nad kaly. Protože "cuc" hadičky by vtahoval i kaly, stahuji v určité výšce nad hladinou. Zbytek z kvasné nádoby, zpravidla něco pod 5l přeliji do malého demižonu a po usazení opět opatrně stáhnu nad kalem a přidám k předchozímu. Ve 20l kvasné nádobě bývá tak 1,5 - 2 cm silná vrstva usazenin, i když pracuji se surovinami, které mají velmi málo tuhého podílu. Jistě, nejsou tam jenom kvasinky, ale i téměř mikroskopické součásti původní suroviny. Nicméně, když jsem dělal pokus stran odolnosti kvasinek proti EtOH a rozkvašoval pouze cukr - tak asi 2l vody s cukrem, pak usazenina, která mi vhrkla do baňky musela obsahovat jenom kvasinky. Výsledkem byl nechutný patok, ze kterého jsem to nedostal pořádně ani aktivním uhlím a redestilací. Od té doby si dávám na usazeniny s kvasinkami velký pozor.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika