Špendlíky - kolik cukru do kvasu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 145.83 (?) 
9.8.2014 9:09

Dávám 1kg na 50 l a cukr rozvařím s vodou.Pálení v krku po přidání cukru je mýtus, do žitné se dává 30 kg cukru na 100 l a ničemu to nevadí.Jsou odpůrci cukru a jsou přidavai cukru, já patřím mezi přidavače.Je to každého věc, jen sem napsal svůj názor.Podle mě je důležité aby kvas pěkně voněl, pokud voní kvas tak musí byt dobrá i slivovice.Ovoce rozdrtím přidám cukr jak sem uvedl a před odjezdem do pálenice(asi 6 týdnů)odeberu trochu kvasu zvrchu a vždy sem měl dobrou slivovici.

Cukr by se nemusel přidávat pokud by ovoce mělo dost cukernatosti a to už je na další diskuzi.

Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                  
host - 156.1 (?), 15.8.2014 10:49

do žitné se dává 30 kg cukru na 100 l a ničemu to nevadí-tak to ste naozaj dobrú ražovicu ešte nepil.Do takej sa nedáva ani zrnko cukru.    Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.83 (?), 23.5.2015 18:24

 Stano, máte pravdu, já ji nepil a ani žitnou nedělávám.Tohle mě říkal jeden známý který ji pil, prý takto připravená žitná vyhrála i na nějakém koštu nějakou cenu.Může to být i lež.Nicméně si myslím že kilo cukru v 50 nijak neuškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.83 (?), 23.9.2015 8:37

Dobrý den, letos sem narazil na tuhle stránku alkoholesence.cz, tak sem zkusil trochu experimentovat, nasbíral sem asi 100l hodně zralých špendlíků a přidal asi 2kg cukru rozpuštěného ve vodě a asi 3 sklenice smrkového medu, který si délám doma sám.

Do kvasu sem přidal enzymy a kvasnice, kvas sem rozmichaval míchačkou na malty do vrtačky a pak sem ho promíchal asi ještě 2x promíchal.

Za 3 týdny kvas voněl krásně jak meruňky, tak sem ho jel do palírny změřit a byl hotový, nateklo mě 15l 51% vynikající špendlíkovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika