Slivovice od Jelínka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 71.211 (?) 
23.8.2010 11:29

Tu asi nešlo o % alkoholu v destiláte ale o % liehu, o to, že aj najdrahšie slivovice obsahujú menej ako 50% ovocného destilátu a zbytok je lieh...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 220.205 (?), 23.8.2010 16:47

Domnívám se, nejdražší slivovicí na našem trhu je KOSHER slivovice, která se vyrábí ve firmě R. Jelínek za dozoru rabína a samozřejmě, že výroba začíná výběrem švestek. Vzhledem k tomu, že ve firmě pracují převážně ženy a to se ví, že mají své dny, které my (ony) dívky nemilujeme, je jim toto období propláceno, tedy do práce ne nemohou, ony tam nesmí. Představa, že by mohl být tento přísně ovocný destilát naředěn cizím lihem je zcela nepřípustná. Je to nejoblíbenejší destilát židovské obce z Wall Street, ale v Izraeli se zatím neujala, nejspíš pro značnou cenu. V roce 2008 byla v RJ založena výroba limitované edice (každá lahev má své identifikační číslo) 50%-ní slivovice z Těchlova. Účastníci 8. jelínkova vizovického koštu byli tímto destilátem vítáni, no proč ne, úžasný destilát, problém je v barvě. Je v ní sušená švestka. Nepřekonatelný axiom - destilát musí být bezbarvý, pokud není nemá šanci na dobré hodnocení.  Jak to řekl Karel Čapek ve své povídce o Modré chryzantémě? Cituji:´"Možná, že u vechterovských domků (pozn. hlídačů trati) roste modrá chryzantéma nebo strom poznání ale nikdy je nikdo neobjeví, protože choditi po trati se zapovídá a basta. Takže gratuluji firmě R. Jelínek k tomuto nápadu skvělý 50%-ní destilát a úžasný dárek k čemukoliv- svatbě- rozvodu-promoci -životním výročím-narození potomka- zbavení (získání) milenky(ce), chápejte přátelé, je to limitovaná serie, takže pryč od politiků. Zdraví Vás Petr Šlosar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 23.8.2010 16:59

Předem bych se chěl omluvit znalcům dílu K Čapka, citoval jsem z hlavy a to víte jeho dílo jsem měl v ruce dávno a při mé nastárlosti..., ale tak nějak to v principu bylo.  slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 23.8.2010 17:07

Samozřejmě dila. Dík P.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 24.8.2010 13:56

Docela by mě zajímalo, jak se staví unie ortodoxních rabínů k přidávání cukru do kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.98 (?), 2.3.2016 14:43

Vážený pane, Vaše slova mají cenu zlata. Nicméně, podle mých zkušeností závisí konečná koncentrace na přírodě - jaké je ovoce, jak prokvasí, jak se povede destilát. Já sám ředím vždycky individuálně, aby to co nejvíc chutnalo. Takže koncentrace mezi 45 - 52 % obj., jak kdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 24.8.2010 22:47

Žádná taková unie určitě není a o nominaci jednotlivých zástupců mi není nic známo, to je vnitřní věc židovské obce. Ovšem setkal jsem se s velmi zajímavým názorem, který dokládá i jistou nejednotnost v této jinak velmi konsistentní společnosti, kterou židovská obec jistě je. Totiž jeden z významných představitelů pražské židovské obce zastává názor, že každý ovocný destilát je kosher - zajímavý, řekl bych mladistvý názor, nesvědčící o zkostnatělosti, díky. P.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 25.8.2010 10:04

Pane inženýre Šlosare, píšete to, co víte nebo co si myslíte?
Sám Jelínek na svých stránkách píše doslova:

Kosher slivovice: 
Je značkový prvotřídní destilát z vyzrálých švestek. Výroba tohoto destilátu má ve Vizovicích více jak stoletou tradici. Originální trojí destilace a speciální postup pětiletého zrání dává destilátu nezaměnitelnou čistou vůni a chuť po švestkách a jemně po peckách, jenž proslavila společnost RUDOLF JELÍNEK po celém světě. Výroba kosher slivovice probíhá za dozoru zástupce ortodoxní unie amerických rabínů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 25.8.2010 21:01

Děkuji za dotaz, jistě by to šlo i bez titulu, nic si za něj nekoupím. Citujete nepochybně správně, ostatně nevím, proč se firma RJ chlubí trojí destilací, co je na tom originálího? K tomu jsem se už vyjádřil, nebudu se opakovat. Letos již proběhl 8. ročník Jelínkova vizovického koštu a šesti jsem se zúčastnil jako soutěžící i degustátor. Samozřejmě, že při této příležitosti se přítomní mohou seznámit na zajímavé exkursi s prací firemních zaměstnanců a také s takovými zvláštnostmi na jaké se ptáte. Zatímco v roce 2006 měla firma 92 zaměstnanců a zpracovávala 10 000 tun ovoce, tak v roce 2010 vzrostl počet zaměstanců přes 100, ale zpracovávají 22 000 tun ovoce, speciálně williams hrušky z Chile. Docela by mě zajímalo, kam až se podaří toto imperium rozšířit. Pokud máte nějaký další dotaz, klidně se ptejte. Zdraví Petr Šlosar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.3 (?), 28.1.2011 14:42

Dobrý den, při "listování" v archívu jsem našel toto... povolená výjimka od EU … Už to osvědčili v případu vizovické firmy Rudolf Jelínek, která by podle evropských norem neměla právo prodávat svou švestkovou pálenku pod značkou "slivovice".
"Máme tradiční postup, při kterém se slivovice přepaluje třikrát a po prvním pálení se dodává malé množství lihu," vysvětluje problém ředitel marketingu Zdeněk Chromý.  2.6.2003 – GastroNews.cz

Jen tak na okraj... jak asi to malé množství lihu je velké?

Zdravím Lojza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika