Slivovice



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
16.9.2009 13:31

Nedávno jsem otevřel láhve se slivovicí po 25 letech. Nenechte se mýlit, destilát ve skle nežloutne a je lhostejné, zda je láhev bezbarvá či zelená.
   Skladoval jsem je zazátkované zátkovačem (korek úplně schovaný)  a   zalité obyčejným parafínem. Pečetní vosk by byl možná lepší. Láhve se závitem jsem ještě přes zátku uzavřel plechovým (původním) víčkem. Láhve mám uschované ve tmě vestoje (láhve naležato skladuji jen s vínem). Při otvírání byla plechová víčka téměř strávená, vosk pod nimi ale držel. Jedna zátka při pokusu o nasazení vývrtky zapadla do lahve.
   Jinak z estetického hlediska ctím pravidlo, že bezbarvý destilát patří do bezbarvé láhve.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
vojta.k - (1) - 197.6 (?), 10.9.2009 8:41, zobrazeno: 11231x

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak mám uzavřít láhev se slivovicí.Dostal jsem od příbuznych slivovici která už má nějaky ten pátek a nechci ji pít naopak uskladnit.Mohl by mi někdo prosím poradit?Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.23 (?), 16.9.2009 11:17

No víte mám stejný problém:) Pořád se rozhoduji jestli mám slivovici archivovat v bílém skle nebo v barevném. V bílém skle prý dochází rychleji k žlutnutí slivovice a barevné sklo toto žlutnutí zpomaluje. Na zavření bych asi použil čistý korek zalétý pečetním voskem. A tyto láhve bych pak uskladňoval tak aby korek byl ponořený. Jestli chcetehodím sem fotky mých aarchivovaných lahví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.9.2009 13:31

Nedávno jsem otevřel láhve se slivovicí po 25 letech. Nenechte se mýlit, destilát ve skle nežloutne a je lhostejné, zda je láhev bezbarvá či zelená.
   Skladoval jsem je zazátkované zátkovačem (korek úplně schovaný)  a   zalité obyčejným parafínem. Pečetní vosk by byl možná lepší. Láhve se závitem jsem ještě přes zátku uzavřel plechovým (původním) víčkem. Láhve mám uschované ve tmě vestoje (láhve naležato skladuji jen s vínem). Při otvírání byla plechová víčka téměř strávená, vosk pod nimi ale držel. Jedna zátka při pokusu o nasazení vývrtky zapadla do lahve.
   Jinak z estetického hlediska ctím pravidlo, že bezbarvý destilát patří do bezbarvé láhve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.23 (?), 17.9.2009 16:05

    Pokud ho skladujete ve tmě není s bílým sklem žádný problém. Ale pokud z nějakého důvodu skladujete někde jinde na světle například vystavený ve vitríně.

   Je také dobré připlatit si za špunt vhodný k archivaci. Sice mu dávají životnost cca 15let ale pořád je to lepší než nejlevnější varianty.

   Osobně ještě do pečetního vosku razím svou pečeť. A nyní zvažuju jestli nebudu láhve opatřovat leptem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 17.9.2009 18:25

" Osobně ještě do pečetního vosku razím svou pečeť. A nyní zvažuju jestli nebudu láhve opatřovat leptem. "

Vaše opatření mně připomenulo moji maminku.Vyměnila otci slivovici za bílý ocet a slivovici uschovala jinde, aby jí tak rychle neubývalo.Otec si zavdal s nejlepším přítelem, se kterým se dlouho neviděl.Ten stačil jen vyjeknout:"Hergot, Antoši,toto jsi napálil?"   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.70 (?), 3.2.2010 19:56

Chtělo by to ještě "rytiny", "malbu zlatem", "okovat platinou", či nechat si ve "sklárnách"  vyfoukat vlastní láhve... prostě obyčejné bílé láhve nejsou dostatečně  "in"...  mě záleží hlavně "na obsahu" a již méně na "obalu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 3.2.2010 20:46

Já osobně se ale pána zastanu. Řekl bych, že se s ovocem i kvasem skoro mazlím a výsledky bývají až pozoruhodné. A to přitom mám velké množství ovoce. Ale výrobky z nich piju jen málo. Mám hodně dětí, takže odbyt je zaručen. Mně baví to všechno kolem toho, jak už jsem napsal. Jsem rovněž schopný si nechat vyšperkovat sklo, které budu na lahvování používat. Jednak jako archív pro sebe a potom také jako pěkný dárek pro někoho, kdo je mi blízký. A tím moje děti určitě jsou. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 3.2.2010 21:45

Na barvě skla nezáleží, ale skladovat láhve v stoje právě proto, aby pálenka nechytla žlutý nádech od korku. A nějak extra dlouho neskladovat, ovocná pálenka pak už tím nic nezíská, spíše ztratí. A co se týče obalu? Obal též dělá své, hlavně když to máte jako dárek. Samozřejmě obsah lahve musí mít řádnou kvalitu. Na lahve sice nepoužívám lepty ap., ale svou etiketu se základními údaji, na unifikovanou řadu lahví, používám již mnoho let. Měli by jste vidět, jaký byl zájem před vánocemi. A ohlas byl dobrý, takže budu chystat další lahve s etiketami a jako bonus přidám náplň z ovocné pálenky, příslušné k určité etiketě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.135 (?), 3.2.2010 22:06
Ten žltý nádych by mnohý určite privítali, a však nie je nič horšie ako pálenka ktorá prišla na dlhší čas do styku z korkom.Pil som viac ako 20-ročnú hruškovicu a bola vynikajúca.Záleží čo do tej fľaše dáte. Stano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika