Sejmutí etiket z lahví



host - 166.20 (?)
6.2.2009 0:35

To jsme natom stejně. Pětilitrové demižonky jsou super. Je dobře, že markety takto prodávají levně víno,  získáme ten nejlepší obal pro uskladnění čehokoliv tekutého. Jinak já lahve namáčím alespoň na den a potom kovovou drátěnkou oškrábu lepidlo. Kolky jdou většinou jen benzínem dočistit na víčku. Lahve také vybírám jen určité druhy, mám své oblíbené. Od rumu Božkov převyšují množstvím nejvíce v kontejnerech, ale mě se na nich nelíbí velké hrdo při nalévání a proto je neberu. VašekB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 169.57 (?), 5.2.2009 0:34

Nejlepší je namočit to do staré vany nebo podobné velké nádoby a nechat tomu aspoň půl dne čas. Ono také hodně záleží na tom, které láhve budete potřebovat. Každá značka používá jiné lepidla. Osobě preferuji lahve STOCK Plzeň, (tudíž např. Božkov RUM). Nechce to moc míchat, pak vznikají i drobné patálie s výčkami, které jsou často trochu jiné, i když se to na první pohled nezdá. A když pak na pálenku potřebujete dejeme tomu 100-200 lahví je to docela zlý. Navíc a to mě štve víc než etikety je těžko dostat zbytek lepidla po ochraných známkách na víčku (na to je dobrý technický líh). Jinak kraviny s fénem co tu někdo doporučuje nezkoušejte je to zhovadilá blbost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.57 (?), 5.2.2009 0:36

Jo ještě jinak je osvědčené mít drátěnku na nádobí. Tou se výborně odstaňuje zbylé lepidlo a části rozmočených etiket co zbydou na lahvi po odlupování. Láhev se nepoškrábe nebojte mám to vyzkoušené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.67 (?), 5.2.2009 3:25

Nejlepší je dát lahve do horké vody kterou předtím také naplníme vodou aby byly celé ponořené potom stačí tak 2 h. a nálepka i lepidlo je dole, ale pokud ze začaly používat odolnější lepidla jak jste tu psaly tak na to je nejlepší tlaková dost horká voda a chemikálije na mytí lahví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.167 (?), 5.2.2009 10:21

Odstranění etiket je docela věda, čím dál tím častěji je potřeba drátěnka k mechanickému seškrábání.

Já jsem šel jinou cestou. Přešel jsem z láhví na pětilitrové demižony, čímž jsem výrazně zredukoval počet etiket, které je třeba odstranit. Další výhodnou je neuvěřitelná úspora místa při skladování.

V současné době do láhví rozlévám pálenku či víno jen pokud chci někoho podarovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 6.2.2009 0:35

To jsme natom stejně. Pětilitrové demižonky jsou super. Je dobře, že markety takto prodávají levně víno,  získáme ten nejlepší obal pro uskladnění čehokoliv tekutého. Jinak já lahve namáčím alespoň na den a potom kovovou drátěnkou oškrábu lepidlo. Kolky jdou většinou jen benzínem dočistit na víčku. Lahve také vybírám jen určité druhy, mám své oblíbené. Od rumu Božkov převyšují množstvím nejvíce v kontejnerech, ale mě se na nich nelíbí velké hrdo při nalévání a proto je neberu. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.3 (?), 11.1.2012 9:56

Podepisuju. Prechazim taky na tyto demizonky. Setri misto a jsou prakticke i na prenaseni diky ousku. Navic predtim mate pet litru svaraku z levneho vina. Dokonale :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.1.2012 12:23

Paradoxem je, že tyto 5l demižonky jsou i s levným vínem levnější než ty prázdné v prodejnách skla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 11.1.2012 12:42

Zdravím Vás pane doktore z Hané. Asi to bude tím, že jen Italů je přez 60 miliónů a rozloha jejich vinic je proti našim až neuvěřitelná. No a pak ještě Španělé atd. To se to potom demižony vyrábí levně, když mají tak velkou spotřebu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.80 (?), 11.1.2012 15:25

Za toto tzv. víno by měly obchody platit tomu, kdo je ochoten se s tím táhnout domů. Tato vína se hodí k tomu, aby při koupeli nohou, sežrala bradavice. 5l tedy víno neobsahuje a tak vlastně za cca 100,- kupujeme sklo. Mám je taky rád, ale potřebné množství jsem nasbíral u kontejneru se sklem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 11.1.2012 16:26

"Za toto tzv. víno by měly obchody platit tomu, kdo je ochoten se s tím táhnout domů. Tato vína se hodí k tomu, aby při koupeli nohou, sežrala bradavice".

Vína v pětilitrových demižónech, prodávaná v supermarketech nejsou samozřejmě žádné archivní TOP značky, které je vhodné servírovat při romantickém večírku s dámou. Avšak jedná se o standardní stolní víno s nižším obsahem alkoholu, tedy víno, které se v jižních zemích pije běžně k jídlu, například místo čaje, piva a pod. Není na něm nic závadného ani jedovatého. V zemích s vinařskou tradicí je spotřeba těchto lehkých stolních vín vysoká a jejich pití je oblíbené přesto, že z těchto zemí samozřejmě pocházejí i vína nejvyšší kvality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika