Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Pálení > Ředění slivovice

Stránky: 1, 2, 3, 4, 5...>   

Ředění slivovice

host - xxx.xxx.128.84 (?)
10.10.2008 13:04
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Poraďte mi prosím, čím je nejlepší ředit slivovici?Někdo říká destilkou, jiný dobrou vodou... Díky. L

Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.

Ředění slivovice

Chalupář (299) - xxx.xxx.239.96 (?), 10.10.2008 17:04
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

My jsme calvados ředili Dobrou vodou. Destilovanou bych do toho asi nelil, nejsou v ní žádné minerály a to může způsobit průjem - lékař to jistě bude umět vysvětlit lépe, nějak to souvisí s osmotickým tlakem, ale už si nevzpomínám přesně jak

Připojit reakci

Ředění slivovice

host - xxx.xxx.128.84 (?), 10.10.2008 20:04

Hm, minerály jsou přece v destilátu...:-)))

Připojit reakci

Ředění slivovice

host - xxx.xxx.53.54 (?), 10.10.2008 22:37

Nevím jak slivovici, ale všechno co ovoce, které jsem "konzervoval" tak jsem ředil obyčejnou převařenou vodou (ze studny). Žádný zákal a chuť boží!!!

Připojit reakci

Ředění slivovice

host - xxx.xxx.166.20 (?), 11.10.2008 6:52

Destiláty vždy ředím měkkou vodou a tak nedojde k zakalení či vysrážení. Měkkě vody jsou kojenecké a kupiji ji normálně v lékárně. Nebojte se ceny, ta je stejná jako,,Dobrá voda" a jiné. Samozřejmě je balená. Použítí destilované je nesmysl. Vše ale jistě najdete v tématu,,Destilační přístroj" VašekB.

Připojit reakci

Ředění slivovice

vyslouzil (17559) - xxx.xxx.100.5 (?), 11.10.2008 9:24

U destilované vody je jakáž takáž jistota, že se slivovice nezakalí ani když ji zředíte pod 50%. Chybění minerálů se není třeba bát, slivovice se nepije na litry, aby to osmoticky mohlo tělu ublížit.

Připojit reakci

Ředění slivovice

Daniela. (1205) - xxx.xxx.204.208 (?), 11.10.2008 9:31

Nejsem odborník přes alkohol ani přes výrobu (pálení), tak se vám možná bude zdát můj dotaz divný.  Proč ředit slivovici,  když se říká, že má pořádně  "vypálit červa"  ?  Jednou jsem pila slivovici - prý dvakrát vypalovanou a byla moc dobrá.   Zdravím - Daniela.

Připojit reakci

Ředění slivovice

Lumikol (109) - xxx.xxx.181.138 (?), 11.10.2008 9:43
Náš soused, lesa pán, ředí slivovici medovinou.Zkusili jsme ji minulý víkend pít teplou.Nedovedete si předstevit jak strašně to dopadlo! To jen pro Vaše pobavení.Lucka
Připojit reakci

Ředění slivovice

micuko (652) - xxx.xxx.19.202 (?), 11.10.2008 9:59

Teda děvčata, budem vypadat asi jak alkoholici a pravděpodobně pány pobavíme.Slivovice to je prostě pohádka.Nejraději ji mám v pokojové teplotě.A když sklenku položíte do dlaně a lehce pohupujete a vnímáte tu vůni a pak malý doušek nechat pomalu rozplynout na jazyku a k tomu znovu přivonět, není nic lepšího.Jen na okraj pod 52% bych neředila.

Připojit reakci

Ředění slivovice

Daniela. (1205) - xxx.xxx.204.208 (?), 11.10.2008 10:07

Jak tak koukám, tak jsme pánům zase uhnuli od jádra věci. Ale nedá mi to - napsat, jak jsem dopadla s tou dvakrát přepalovanou slivovicí já. Vezli jsme ji do Egypta a manžel mně stále nutil, abych vypalovala toho červa, abychom nebyli stiženi farónovou pomstou.  A protože jsem se snažila být důsledná, tak jsem si hned poprvé tak nahnula, že jsem se pěkně namazala - nejsem zvyklá pít a pěkně mně to překvapilo. No a když jsem namazaná, tak zpívám. Prostě bylo veselo...   Zdravím - Daniela.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Kaiserova elektrická udírna15.2.2020
Kaiserova elektrická udírna15.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství12.2.2020
Pec na pizzu12.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství11.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství10.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020