Ředění slivovice



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?)
11.10.2008 9:24

U destilované vody je jakáž takáž jistota, že se slivovice nezakalí ani když ji zředíte pod 50%. Chybění minerálů se není třeba bát, slivovice se nepije na litry, aby to osmoticky mohlo tělu ublížit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 128.84 (?), 10.10.2008 13:04, zobrazeno: 307444x

Poraďte mi prosím, čím je nejlepší ředit slivovici?Někdo říká destilkou, jiný dobrou vodou... Díky. L

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 239.96 (?), 10.10.2008 17:04

My jsme calvados ředili Dobrou vodou. Destilovanou bych do toho asi nelil, nejsou v ní žádné minerály a to může způsobit průjem - lékař to jistě bude umět vysvětlit lépe, nějak to souvisí s osmotickým tlakem, ale už si nevzpomínám přesně jak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.84 (?), 10.10.2008 20:04

Hm, minerály jsou přece v destilátu...:-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.54 (?), 10.10.2008 22:37

Nevím jak slivovici, ale všechno co ovoce, které jsem "konzervoval" tak jsem ředil obyčejnou převařenou vodou (ze studny). Žádný zákal a chuť boží!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.20 (?), 11.10.2008 6:52

Destiláty vždy ředím měkkou vodou a tak nedojde k zakalení či vysrážení. Měkkě vody jsou kojenecké a kupiji ji normálně v lékárně. Nebojte se ceny, ta je stejná jako,,Dobrá voda" a jiné. Samozřejmě je balená. Použítí destilované je nesmysl. Vše ale jistě najdete v tématu,,Destilační přístroj" VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 11.10.2008 9:24

U destilované vody je jakáž takáž jistota, že se slivovice nezakalí ani když ji zředíte pod 50%. Chybění minerálů se není třeba bát, slivovice se nepije na litry, aby to osmoticky mohlo tělu ublížit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.10.2008 9:31

Nejsem odborník přes alkohol ani přes výrobu (pálení), tak se vám možná bude zdát můj dotaz divný.  Proč ředit slivovici,  když se říká, že má pořádně  "vypálit červa"  ?  Jednou jsem pila slivovici - prý dvakrát vypalovanou a byla moc dobrá.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 11.10.2008 9:43
Náš soused, lesa pán, ředí slivovici medovinou.Zkusili jsme ji minulý víkend pít teplou.Nedovedete si předstevit jak strašně to dopadlo! To jen pro Vaše pobavení.Lucka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 11.10.2008 9:59

Teda děvčata, budem vypadat asi jak alkoholici a pravděpodobně pány pobavíme.Slivovice to je prostě pohádka.Nejraději ji mám v pokojové teplotě.A když sklenku položíte do dlaně a lehce pohupujete a vnímáte tu vůni a pak malý doušek nechat pomalu rozplynout na jazyku a k tomu znovu přivonět, není nic lepšího.Jen na okraj pod 52% bych neředila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.10.2008 10:07

Jak tak koukám, tak jsme pánům zase uhnuli od jádra věci. Ale nedá mi to - napsat, jak jsem dopadla s tou dvakrát přepalovanou slivovicí já. Vezli jsme ji do Egypta a manžel mně stále nutil, abych vypalovala toho červa, abychom nebyli stiženi farónovou pomstou.  A protože jsem se snažila být důsledná, tak jsem si hned poprvé tak nahnula, že jsem se pěkně namazala - nejsem zvyklá pít a pěkně mně to překvapilo. No a když jsem namazaná, tak zpívám. Prostě bylo veselo...   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika