Ředění slivovice



host - 156.3 (?)
15.12.2019 22:39
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat na "řetízkování slivovice".Mám vypálenou 50% slivovici ve velmi dobré a léty ověřené pálenici s nerezovým kotlem.Borec ředí neperlivou vodou zn.Mattoni a slivovice je skvělá a k dokonalosti jí chybí právě"řetízkování".Slyšel jsem totiž názor, že to může být právě způsobeno druhem vody k ředění destilátu.Děkuji za odpověď
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11   
      
host - 220.205 (?), 6.8.2012 23:43

Dobrý večer, tedy přijde mi poněkud zvláštní se z kraje srpna, kdy dnes v noci dosahuje teplota 18 °C, se ptát na tento zajímavý jev. Především, co chcete nařeďovat? Třešňovicový koncentrát? Snad, nic jiného v tomto období nepřipadá v úvahu! Proč ne. Jedná se v podstatě o destilovanou vodu, ovšem může a také nepochybně bude roztátý sníh ve formě kapaliny zasažen vzdušným prachem a jinými nečistotami, které kontaminují sníh, který, ačkoliv je dokonale bílý, po roztátí je spíše zakalený vzdušnými nečistotami. Dejte raději přednost destilované vodě z bezpečného, tedy neprůmyslového zdroje, např. lékárně. Ale já bych Vám doporučil spíše služby Kauflandu, kde můžete pořídit 5 l kojenecké vody za necelých 30 Kč. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.113 (?), 8.12.2012 19:51

Ředit sněhem? to jsou nápady víte kolik je v něm svinstva dejte si ho na bílej filtrační papír a nechte roztát. Voda z věčného ledu tisíc let stará to by byla jiná, proto maj tu finskou tak dobrou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 10.12.2012 18:49

Tak to je trochu jinak. Tajemství vodky a nejen Finské, je ve velejemném lihu, nikoliv ve vodě z ledovců. Nicméně máte pravdu, tato voda je pro ředění ovocných destilátů jednoznačně nejlepší, ale v distribuci jsem se s ní setkal jen v New Jesrey, ale u nás nevím, možná že se někde vyskytuje. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.185 (?), 6.10.2014 18:51

Dobrý den, mám po druhém výpalu 85%, vždy jsem ředil kupovanou balenou vodou neperlivou na 50%. 5edím tak, že přilévám vodu do pálenky a postupně měřím procenta až na požadovaný obsah. Po rozležení se mi ale pálenkaz dála slabá. Letos ředit nebudu, uvidím jak to bude chutnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.138 (?), 7.10.2014 19:45

A nebylo by lépe si napřed spočítat, kolik litrů vody bude zapotřebí k naředění na požadovanou finální koncentraci destilátu? Rád poradím. Potřebuji aktuální koncentraci a jeho objem. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.92 (?), 12.12.2015 13:42 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.208 (?), 12.12.2015 15:28

Aplikace neberu v úvahu objemovou kontrakci - zmenšení objemu.Je to, ale maličkost v domácích podmínkách zanedbatelná. Nicméně na stránkách pálenice bych takovou informaci očekával. Zvlášť když nejrůznější přepočty a přesná měření v souvislosti s evidencí lihu je skoro jejích hlavní náplní práce... Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.3 (?), 15.12.2019 22:39
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat na "řetízkování slivovice".Mám vypálenou 50% slivovici ve velmi dobré a léty ověřené pálenici s nerezovým kotlem.Borec ředí neperlivou vodou zn.Mattoni a slivovice je skvělá a k dokonalosti jí chybí právě"řetízkování".Slyšel jsem totiž názor, že to může být právě způsobeno druhem vody k ředění destilátu.Děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.229 (?), 16.12.2019 7:32

Odpověď na vaši otázku naleznete zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika