Ředění slivovice



host - 165.185 (?)
6.10.2014 18:51

Dobrý den, mám po druhém výpalu 85%, vždy jsem ředil kupovanou balenou vodou neperlivou na 50%. 5edím tak, že přilévám vodu do pálenky a postupně měřím procenta až na požadovaný obsah. Po rozležení se mi ale pálenkaz dála slabá. Letos ředit nebudu, uvidím jak to bude chutnat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11   
      
host - 220.205 (?), 6.8.2012 23:43

Dobrý večer, tedy přijde mi poněkud zvláštní se z kraje srpna, kdy dnes v noci dosahuje teplota 18 °C, se ptát na tento zajímavý jev. Především, co chcete nařeďovat? Třešňovicový koncentrát? Snad, nic jiného v tomto období nepřipadá v úvahu! Proč ne. Jedná se v podstatě o destilovanou vodu, ovšem může a také nepochybně bude roztátý sníh ve formě kapaliny zasažen vzdušným prachem a jinými nečistotami, které kontaminují sníh, který, ačkoliv je dokonale bílý, po roztátí je spíše zakalený vzdušnými nečistotami. Dejte raději přednost destilované vodě z bezpečného, tedy neprůmyslového zdroje, např. lékárně. Ale já bych Vám doporučil spíše služby Kauflandu, kde můžete pořídit 5 l kojenecké vody za necelých 30 Kč. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.113 (?), 8.12.2012 19:51

Ředit sněhem? to jsou nápady víte kolik je v něm svinstva dejte si ho na bílej filtrační papír a nechte roztát. Voda z věčného ledu tisíc let stará to by byla jiná, proto maj tu finskou tak dobrou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 10.12.2012 18:49

Tak to je trochu jinak. Tajemství vodky a nejen Finské, je ve velejemném lihu, nikoliv ve vodě z ledovců. Nicméně máte pravdu, tato voda je pro ředění ovocných destilátů jednoznačně nejlepší, ale v distribuci jsem se s ní setkal jen v New Jesrey, ale u nás nevím, možná že se někde vyskytuje. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.185 (?), 6.10.2014 18:51

Dobrý den, mám po druhém výpalu 85%, vždy jsem ředil kupovanou balenou vodou neperlivou na 50%. 5edím tak, že přilévám vodu do pálenky a postupně měřím procenta až na požadovaný obsah. Po rozležení se mi ale pálenkaz dála slabá. Letos ředit nebudu, uvidím jak to bude chutnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.138 (?), 7.10.2014 19:45

A nebylo by lépe si napřed spočítat, kolik litrů vody bude zapotřebí k naředění na požadovanou finální koncentraci destilátu? Rád poradím. Potřebuji aktuální koncentraci a jeho objem. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.92 (?), 12.12.2015 13:42 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.208 (?), 12.12.2015 15:28

Aplikace neberu v úvahu objemovou kontrakci - zmenšení objemu.Je to, ale maličkost v domácích podmínkách zanedbatelná. Nicméně na stránkách pálenice bych takovou informaci očekával. Zvlášť když nejrůznější přepočty a přesná měření v souvislosti s evidencí lihu je skoro jejích hlavní náplní práce... Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.3 (?), 15.12.2019 22:39
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat na "řetízkování slivovice".Mám vypálenou 50% slivovici ve velmi dobré a léty ověřené pálenici s nerezovým kotlem.Borec ředí neperlivou vodou zn.Mattoni a slivovice je skvělá a k dokonalosti jí chybí právě"řetízkování".Slyšel jsem totiž názor, že to může být právě způsobeno druhem vody k ředění destilátu.Děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.229 (?), 16.12.2019 7:32

Odpověď na vaši otázku naleznete zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika