Plesnivé švestky v kvasu



host - 230.119 (?)
26.8.2018 1:53

Švestky jsou jen tradice. Daleko chutnější je právě hruškovice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 230.119 (?), 26.8.2018 1:53

Švestky jsou jen tradice. Daleko chutnější je právě hruškovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 26.8.2018 9:15

Švestky jsou jen tradice. Slivovice z pravých švestek a Durancijí jsou tou nejlépější "tradicí" těm se žádné jabkovice, hruškovice a "pološvestkovice" ani nepříblíží.Plně vyzrálé slivečky stačí jen pozbírat očistit a šup s nimi do škopku.Nějaké drcení nebo rozšlehávání vrtačkami s míchadly na maltu považuju za barbarství.Kvas se nemusí doslazovat, nemusí se do bečky hledět každou chvílí jestli se nezvrhnul.Proč vymýšlet vymyšlené, jistě každému chutná něco jiného, každý má své zaručeně nejlepší postupy po dědovi.Kdybychom udělali nějakou anketu, tak si myslím, že by s převahou zvítězily slivovice, duranciovice, špendlíkovice, mirabelkovice a jiné "slivoňovice".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 51.23 (?), 26.8.2018 10:49
Rozmělnění plodů, zvláště tužší konzistence, je důležité pro zamezení plesnivění nepotopených plodů. Já za barbarství považuji nechat splesnivět takovou výbornou, pracně posbíranou surovinu. Je to každého volba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 26.8.2018 13:34

Z pravých švestek tady pálime po celé generace a ještě se nikdy nestalo aby nám kvas splesnivěl.Kolega z práce taky používal onu barbarskou metodu (rozšlehání na kaši),ale při porovnání vzorků (stejná odrůda),toho ihned zanechal.Zrovna včera jsem byl pálit první várku 400 litrů broskví, bečky jsem plnil postupně, zralé broskve odpeckoval a nakrájel na čtvrtiny, nasypal je do sudu a lehce zatlačil do již vznikajícího kvasu.Do každé bečky jsem přidal 1kg cukru rozpužtěného ve dvou litrech vody a na povrch jsem ještě před uzavřením nasypal hrst cukru.Žádné bouřlivé kvašení se nekonalo, žádné křísy ani plísně.Z výsledkem jsem velmi spokojen (po naředění 33,5 l 50%-ní kvalitní broskvovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika