Pěstitelské pálení a limit



sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?)
30.8.2011 20:52

neni to omezene i na rodinne prislusniky ve spolecne domacnosti??

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
petrtoman - (10) - 63.207 (?), 26.6.2011 22:56, zobrazeno: 13987x
Zdravím všechny paliče, co jezdí jako já do pálenic. Sice jsem ještě nic letos nevypálil, ale už předem počítám s možným problémem s překročením povoleného limitu 30 l 100% etanolu. Mám již naloženo 300 kilo třešní a v sadě máme na stromech tak 2 tuny meruněk. Třešně sice na sebe vezme přítelkyně, která má také velkou zahradu (i jiné trvalé bydliště), ale po vypálení meruněk již asi nebudu moct pálit švestky a jabka. Těch je taky letos dost. Máte nějakou zkušenost, s překročením toho limitu a doplacením spotřební daně? Z toho zákona mi není jasné, jestli je přestupek nezaplacení zvýšené sazby daně a nebo i to, že vypálím víc než 30 litrů. Daň bych klidně zaplatil.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.217 (?), 26.6.2011 23:10

Pokud je v uvedeném množství poctivě založený kvas z meruněk a švestek, potom je pálení třešnění a jablek zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrtoman - (10) - 63.207 (?), 27.6.2011 7:40
Jako zbytečné to nevidím. Ochutnejte kalvados z dubového sudu, je to velmi dobrá pálenka. A z třešní, které se dají do třešňového sudu také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.115 (?), 28.6.2011 11:41

Před dvěma roky jsem překročil limit 30 l o 2 litry a.a.. Dostal jsem výzvu z celního úřadu, abych se dostavil a přijal trest. Po dlouhém jednání a zápisu na 4 stránky byl závěr ten, že když jsem bez remcání byl ochoten doplatit spotřební daň, pak mně udělují pouze pokutu ve výši 200 Kč. S úsměvem jsem zaplatil a odešel bohatší o další životní zkušenost. Za blbost se zkrátka platí, protože jsem to klidně mohl rozepsat na další lidi, ale nějak jsem zapomněl, že jsem pálil výjmečně v září a následně v únoru. Standa

P.S. Letos mně všechny meruňky pomrzly, švestky nemám, co do těch beček dám, to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.183 (?), 4.7.2011 12:16

No, já mám švestkové stromy ještě malé, nenahradí letošní výpadek meruněk.  Ale jistí to hrušky, už teď se stromy pod tou tíhou ohýbají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?), 30.8.2011 20:52

neni to omezene i na rodinne prislusniky ve spolecne domacnosti??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.36 (?), 31.8.2011 12:08

Výpis z § 4 pěstitelské pálení, zákona O lihu:

(6) Pěstitel je oprávněn si dát vyrobit v jednom výrobním období z vlastní dodané suroviny nejvýše 30 litrů etanolu zdaněného sazbou spotřební daně pro líh obsažený v ovocných destilátech z pěstitelského pálení v množství do 30 litrů etanolu pro jednoho pěstitele za jedno výrobní období, která je stanovena v zákoně o spotřebních daních,3) a to i v případě, že se na vypěstování ovoce podílely osoby, které tvoří s pěstitelem domácnost.4) Výrobním obdobím je doba od 1. července běžného roku do 30. června roku bezprostředně následujícího..

dle výkladu z Unie destilatérů : Pěstitelské pálení umožňuje pěstitelům zpracovat přebytky ovoce. Ročně smí domácnost pěstitele získat pěstitelským pálením maximálně 30 litrů alkoholu (tj. 60 litrů 50 %-ního destilátu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
petrtoman - (10) - 63.207 (?), 7.9.2011 22:08
Tento výklad známe, ale zajímá mě praxe. Naštěstí to jde v pálenici napsat na kamarády, kteří mají zahrady, ale pálí si v Domaníně. Před 2 lety jsem vypálil 45 litrů 56% meruňkovice a otec 25 litrů. Máme 2 bytové jednotky v RD a nikdo nás nepopotahoval. Letos jsem zvědavej. Ikdyž bydlíte v jednom domě, ne vždy tvoříte společnou domácnost. Když porovnám kvalitu mojí pálenky a pálenky z Domanína a Domášova, tak při podobném výrobním postupu je pálenka z oficiální pálenice o dost lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.36 (?), 8.9.2011 10:25

Nemusíte přímo tvořit jednu domácnost, mám dojem, že někdy stačí pouze společná adresa... záleží vždy na "celnících" jak to posoudí...

Co prošlo v loni, nemusí projít letos (a může se stát i to, že projdou zpětně záznamy za 5 let... a nechají to doplatit.)

Přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.120 (?), 8.9.2011 11:10
Podľa vyššie citovaného zákona si myslím že veľmi záleží na tom kto sa podieľal na dopestovaní toho ovocia. Citujem "i v případě, že se na vypěstování ovoce podílely osoby, které tvoří s pěstitelem domácnost". preto ak otec pestuje napríklad jablká a syn napríklad slivky a vzájomne si nepomáhali, može každý vypáliť celý objem 30 litrov aj keď žijú v spoločnej domácnosti. Nuž ale keď únia destilatérov to vidí inak...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika