Pěstitelské pálení a limit



petrtoman - (10) - 63.207 (?)
27.6.2011 7:40
Jako zbytečné to nevidím. Ochutnejte kalvados z dubového sudu, je to velmi dobrá pálenka. A z třešní, které se dají do třešňového sudu také.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
petrtoman - (10) - 63.207 (?), 26.6.2011 22:56, zobrazeno: 13989x
Zdravím všechny paliče, co jezdí jako já do pálenic. Sice jsem ještě nic letos nevypálil, ale už předem počítám s možným problémem s překročením povoleného limitu 30 l 100% etanolu. Mám již naloženo 300 kilo třešní a v sadě máme na stromech tak 2 tuny meruněk. Třešně sice na sebe vezme přítelkyně, která má také velkou zahradu (i jiné trvalé bydliště), ale po vypálení meruněk již asi nebudu moct pálit švestky a jabka. Těch je taky letos dost. Máte nějakou zkušenost, s překročením toho limitu a doplacením spotřební daně? Z toho zákona mi není jasné, jestli je přestupek nezaplacení zvýšené sazby daně a nebo i to, že vypálím víc než 30 litrů. Daň bych klidně zaplatil.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.217 (?), 26.6.2011 23:10

Pokud je v uvedeném množství poctivě založený kvas z meruněk a švestek, potom je pálení třešnění a jablek zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrtoman - (10) - 63.207 (?), 27.6.2011 7:40
Jako zbytečné to nevidím. Ochutnejte kalvados z dubového sudu, je to velmi dobrá pálenka. A z třešní, které se dají do třešňového sudu také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.115 (?), 28.6.2011 11:41

Před dvěma roky jsem překročil limit 30 l o 2 litry a.a.. Dostal jsem výzvu z celního úřadu, abych se dostavil a přijal trest. Po dlouhém jednání a zápisu na 4 stránky byl závěr ten, že když jsem bez remcání byl ochoten doplatit spotřební daň, pak mně udělují pouze pokutu ve výši 200 Kč. S úsměvem jsem zaplatil a odešel bohatší o další životní zkušenost. Za blbost se zkrátka platí, protože jsem to klidně mohl rozepsat na další lidi, ale nějak jsem zapomněl, že jsem pálil výjmečně v září a následně v únoru. Standa

P.S. Letos mně všechny meruňky pomrzly, švestky nemám, co do těch beček dám, to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.183 (?), 4.7.2011 12:16

No, já mám švestkové stromy ještě malé, nenahradí letošní výpadek meruněk.  Ale jistí to hrušky, už teď se stromy pod tou tíhou ohýbají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?), 30.8.2011 20:52

neni to omezene i na rodinne prislusniky ve spolecne domacnosti??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.36 (?), 31.8.2011 12:08

Výpis z § 4 pěstitelské pálení, zákona O lihu:

(6) Pěstitel je oprávněn si dát vyrobit v jednom výrobním období z vlastní dodané suroviny nejvýše 30 litrů etanolu zdaněného sazbou spotřební daně pro líh obsažený v ovocných destilátech z pěstitelského pálení v množství do 30 litrů etanolu pro jednoho pěstitele za jedno výrobní období, která je stanovena v zákoně o spotřebních daních,3) a to i v případě, že se na vypěstování ovoce podílely osoby, které tvoří s pěstitelem domácnost.4) Výrobním obdobím je doba od 1. července běžného roku do 30. června roku bezprostředně následujícího..

dle výkladu z Unie destilatérů : Pěstitelské pálení umožňuje pěstitelům zpracovat přebytky ovoce. Ročně smí domácnost pěstitele získat pěstitelským pálením maximálně 30 litrů alkoholu (tj. 60 litrů 50 %-ního destilátu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
petrtoman - (10) - 63.207 (?), 7.9.2011 22:08
Tento výklad známe, ale zajímá mě praxe. Naštěstí to jde v pálenici napsat na kamarády, kteří mají zahrady, ale pálí si v Domaníně. Před 2 lety jsem vypálil 45 litrů 56% meruňkovice a otec 25 litrů. Máme 2 bytové jednotky v RD a nikdo nás nepopotahoval. Letos jsem zvědavej. Ikdyž bydlíte v jednom domě, ne vždy tvoříte společnou domácnost. Když porovnám kvalitu mojí pálenky a pálenky z Domanína a Domášova, tak při podobném výrobním postupu je pálenka z oficiální pálenice o dost lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.36 (?), 8.9.2011 10:25

Nemusíte přímo tvořit jednu domácnost, mám dojem, že někdy stačí pouze společná adresa... záleží vždy na "celnících" jak to posoudí...

Co prošlo v loni, nemusí projít letos (a může se stát i to, že projdou zpětně záznamy za 5 let... a nechají to doplatit.)

Přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.120 (?), 8.9.2011 11:10
Podľa vyššie citovaného zákona si myslím že veľmi záleží na tom kto sa podieľal na dopestovaní toho ovocia. Citujem "i v případě, že se na vypěstování ovoce podílely osoby, které tvoří s pěstitelem domácnost". preto ak otec pestuje napríklad jablká a syn napríklad slivky a vzájomne si nepomáhali, može každý vypáliť celý objem 30 litrov aj keď žijú v spoločnej domácnosti. Nuž ale keď únia destilatérov to vidí inak...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika