Obnovení kvasu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
4.1.2018 9:36

nemyslete si že to co kupujete v lahvích je něco lepšího..

To si tedy docela myslím. Záleží samozřejmě co a kde kupujete. K dostání jsou poměrně kvalitní destiláty, dokonce i tuzemské, ovšem v cenách 600Kč za litr, i víc. Náklady na ovocnou surovinu představují jen malou část výsledné ceny a tak nemá smysl ji nějak významně šidit.
    Stejně tak vyrobit druhák vína z hroznových výlisků je taky možné. Myslet si ovšem, že se takový nápoj kvalitou vyrovná přívlastkovým vínům z obchodní sítě, je bláhové.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 1.101 (?), 29.12.2017 23:52, zobrazeno: 20242x

Zdarec paliči.

Mate někdo recept na obnovu kvasu? Rád stim experimentuji a chci se zeptat zdali máte někdo zkušenosti s druhákem.

diky M. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.61 (?), 30.12.2017 11:59

A proč byste to dělal? Pro sebe asi ne, takže to bude pro ostatní, a to se na mne nikdo nezlobte, není fér, ne-li podvod. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.252 (?), 30.12.2017 13:04

Letos mám 30 litrů kvasu z 10 stromů. Celkem bída.  Tak proč to nevyzkoušet. Slivovici mám pro sebe... Ne na prodej. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.156 (?), 3.1.2018 11:08

Zdar, Všechno se má zkusit. Málo kdo má odvahu a chuť se k tomu přiznat. Udělal jsem to tak: po prvním pálení do teplého jsem dal na 100l 20 kg cukru. Téměř okamžitě to začalo kvasit, a brzo to vykvasilo. Nateklo asi 15 l 50% moku. Po naležením to nebylo špatné. Porovnání s tím co se prodává za velké peníze v obchodech jednoznačně lepší. To by bylo, ale na jinou diskusi. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.1.2018 11:17

Pálenka z cukru.  V zemích bývalé SSSR oblíbené pití. Nároky konzumentů lihovin se různí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 3.1.2018 13:00

Tak čistej líh. Vodka není nic jiného wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.17 (?), 4.1.2018 0:52

Díky za odpověď.

Presne tak nějak jsem si myslel že to bude fungovat :) no letos už to kašlu... Další sezónu otestuji. Jinak nemyslete si že to co pijete v hospodách a kupujete v lahvích je něco lepšího.. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.206 (?), 4.1.2018 9:21
Taky přidám svou zkušenost. Druháky jsem pálil z švestek, jablek, višní a hrušek. Mám totiž kamaráda důchodce s nízkým důchodem a jeho produkce mu nestačí pokrýt potřeby, takže je vděčný za cokoliv. Když pálím pálenku, tak lepší druhou půlku předku odebírám do druháku, tu první horší půlku dávám do ostřikovače. A pálení končívám někde nad 60% a do asi 50% odebírám dokap, který dávám do druháku rovněž. Višně a hrušky pálívám tak po 3-4 týdnech. Výpal z višní scedím a šťávu, která má ještě i trochu cukru znova zakvasím s přidaným cukrem a kvasinkami. Opět kvasím cca. 3 týdny. Vypálím a do lutru přidám odebraný předek a dokap, naředím na 30% a po pár dnech pálím. Druhák z višní je výborná pálenka. Vím, to o své tvrdí každý))) ale tato opravdu je. Kdyby někdo nevěřil, klidně zašlu vzorek. Zrovna tak druhák z hrušek je dobrý. Švestky a jablka pálívám tak cca po 8-10 týdnech a druháky nejsou už zas tak dobré. Ovšem kamarád si je naředí na nějakých 45% a ztrestá je taky) Jezdí ke mně známý z Moravy, který vozí meruňkovici a slivovici od jejich místního paliče. A světe div se, jsou to druháky na prodej pro „pražáka“ bratru 300 za litr. A místní palič má každý rok na auto. No a pak se stává, že mi někdo nabízí pravou domácí slivovičku z Moravy co koupil a mě se ježí všechny chlupy když si jen přivoním((( smolím to už podruhý, první pokus asi neprošel přes auditora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.1.2018 9:36

nemyslete si že to co kupujete v lahvích je něco lepšího..

To si tedy docela myslím. Záleží samozřejmě co a kde kupujete. K dostání jsou poměrně kvalitní destiláty, dokonce i tuzemské, ovšem v cenách 600Kč za litr, i víc. Náklady na ovocnou surovinu představují jen malou část výsledné ceny a tak nemá smysl ji nějak významně šidit.
    Stejně tak vyrobit druhák vína z hroznových výlisků je taky možné. Myslet si ovšem, že se takový nápoj kvalitou vyrovná přívlastkovým vínům z obchodní sítě, je bláhové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.156 (?), 7.1.2018 13:27

Tazatel se neptal co se pilo v SSSR, On o voze a vy o koze. Přečtěte si na vinětě složení těch drahých pálenek o kterých píšete.  Jsem si jistý, že kromě pěstitelských pálenic, pálenku jen z čistého ovoce nekoupíte.  Víte s čeho se pálí v lihovarech, a co se stím dělá? Víte co je syntetický líh a co se sním dělá? Máme v paměli metanolovou a lihovou aféru. O kvaliitě a cenách by bylo zajímavé téma. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika