Mošt nechce kvasit



host - 72.3 (?)
28.9.2012 10:17

Zdravím,

chtěl bych se zeptat co si myslíte o tom, že by se do kvasu místo bílého cukru přidal hnědý, třtinový. Díky za názory

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 114.130 (?), 26.9.2012 21:58, zobrazeno: 12969x

Dobrý den.Prosím někoho o radu.Mám založený mošt na skvašení již skoro 14 dní.Mám toho cca 110 l ve 4 nádobách.Jedna nádoba krásně kvasí, ale u ostatních se to absolutně ani nehne.V té jediné nádobě která kvasí bylo prvně asi 1/3 a po dvou dnech opatrně doleto dalším moštem.Tato nádoba krásně kvasila i při chladném počasí cca 5°C.Do všech nádob jsem přidal cukr, dohromady 4kg.Mám teď trochu obavu aby ten mošt místo kvašení nehnil.Dnes bylo cca 26°C a žádná změna.Včera jsem si rozdělal vinné kvasnice.Snad se mi to rozkvasí.Nevíte náhodou jestli jsem udělal něco špatně, ale chápu, že to půjde těžko jen tak odhadnout.Všem děkuji za odpovědi a rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.9.2012 9:20

Mošt kvasit začne nebojte se. Přidáním vinných kvasinek tomu nepomůžete, než se rozmnoží, už dávno "pojedou" ty divoké. Spíš bych přidal živnou sůl. Chcete-li urychlit nástup kvašení, přilejte do moštu pár litrů z nádoby, kde mošt již šumí.
   Můj osobní názor je, že množství 110 litrů by lépe kvasilo v jedné nádobě než ve čtyřech (menší střídání teplot a riziko oxidace) a že přídavek cukru je zbytečný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.4 (?), 27.9.2012 10:31

Zkuste si naklíčit obilí a dát to do toho. Měl jsem štávu s petozou, zkoušel jsem vše mozný, ale kvasilo to jen chvíli. S naklíčeným obilí to bouřilo až do konce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 64.58 (?), 27.9.2012 18:42

Mušt vam mohol zachladnut treba ho dat do pivnice alebo garaže a ohrievačom mu prikurovat dokial sa nerozkvasi.Unas maju Duranzie vyše 30 Brix sladkost a nechcu kvasit kolega rozrobil vkbeliku vody špecialne kvasinky z nemecka kupoval ich na Morave a kvasit začali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.130 (?), 27.9.2012 20:59

Ano já vím, že jsem to asi měl dát do sudu, ale teď už to nechci riskovat a brambořit s tím.Taky bych to mohl dát do sklepa, ale nechci s tím hýbat, taky by mě manželka asi uškrtila, když bych do paneláku tahal kvas.Mám strach aby to nezoctovatělo, pokud bych s tím hýbal.Jsem z toho na prášky a to jsem se těšil, že to budu vařit už první víkend v listopadu v naší rodinné boudě a to uvádějí, že do třech dní ovoce začne kvasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.3 (?), 28.9.2012 10:17

Zdravím,

chtěl bych se zeptat co si myslíte o tom, že by se do kvasu místo bílého cukru přidal hnědý, třtinový. Díky za názory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 64.58 (?), 8.10.2012 19:12

Borče nič bi sa nestalo, ked biva špatny studeny rok daval som do kvasu kukuričny sirup biely tekuty ten sa dava aj do kokakoly všedci to tak u nas robia vedla je fabrika na spracovanie kukurice a palenka je dobra.Tento rok sa nemuselo davat slivky su mimoriadne sladke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika