destilační přístroj



   Předchozí příspěvky  |  <  96,  97,  98,  99,  100  >   
                  
host - 41.143 (?) 
16.12.2012 18:48

Dobrý den,

může mi někdo vysvětlit z praktického hlediska McBane-Thielův diagram -závislost obsahu alkoholu v kapalině a v páře od teploty. 

Chápu to tak, že při lutru o obsahu 40% je nejlépe udržovat teplotu kolem 84°C.Děkuji. 

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 220.205 (?), 18.12.2012 22:56

McBane-Thielův diagram slouží k výpočtu teoretických pater kolony obecně a netýká se jen systému ethanol - voda, ale i jiných binárních směsí. Konkrétní znalost a vysvětlení můžete získat na Google.  slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.126 (?), 27.12.2012 11:31

Zdravím po svátcích...

tak jsem si chtěl "doplnit vzdělání" dle rady páně Ing.Šlosara. Najel jsem na Google, zadal heslo McBane-Thielův diagram a odklepl vyhledávání. A co se nestalo, vyhodilo to jediný odkaz :

1 výsledek (0,10 s)
Výsledky hledání - ZAHRADA.cz > destilační přístroj
Už jste někdy slyšel o McBane- Thielove diagramu? Ten tento problém řeší velmi přesně, jinými slovy, doposud nikdo nic lepšího nevymyslel. Tento diagram...... slosar-petr...

..., že by cyklický odkaz, nebo nemám ten správný Google??

Tož přeji veselý silvestr a šťastné probuzení v Novém Roce 2013

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 27.12.2012 13:15

No - abych řekl pravdu, mám sice vzdělání v tomto oboru, nicméně jsme tento diagram takto nenazývali ani ve škole. Jde zřejmě o konkrétní aplikaci obecnější teorie destilace na destilaci aloholu. Pro nás to byl tedy "diagram fázové rovnováhy kapalina-plyn dvousložkové azeotropické soustavy". Něco málo o tom si mužete přečíst třeba tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.126 (?), 28.12.2012 11:11

Děkuji za další informaci (těch nikdy není dost!!),

... abych se přiznal, kdysi jsme též počítali (na VŠCHT) kolik je potřeba teoretických pater na rozdělení směsi kapalin rektifikací, při dané % koncentraci složek. Jednou možností byla tzv. grafická metoda, která vycházela z diagramu fázové rovnováhy kapalina-plyn . Ale nikdy jsem neviděl, že by byla nějak blíže pojmenována. Proto jsem chtěl vidět přímo ten "McBane-Thielův diagram", abych jej mohl porovnat stěmi "30 let starými vědomostmi". 

Tak přeji všem, jen to nejlepší v novém roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 28.12.2012 11:36

Tak to jsme tedy naprosto v souhlasu. A mimochodem - já jsem končil VŠCHT v roce 1982... takže jsme asi spolužáci :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 28.12.2012 11:44

Zkuste to znovu. Otevřete Google a zadejte diagram Mc Bane-Thiele. Zdraví PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 28.12.2012 12:27

Jo - je to ono, jak jsem psal výše. Akorát překlep... má tam být McCabe, ale google si s tím poradí. Díky. Nicméně pod tímto názvem si to fakt nepamatuju. Ale to může být chyba na mé straně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.189 (?), 3.4.2011 13:55

ten má doma každý je to obyčejný tlakový hrnec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.110 (?), 21.1.2014 11:17
Dobrej den, chtěl bych se zeptat na probém s pápením. Po strýcovy jsmě s pozůstalosti přijali destilační kolonu, asi 50 l, prostě malý kotel s chladičem na kterém pálil už za komára. Letos jsme posbírali u cesty ty žluté špendlíky asi 50 l, řekli jsme si, že to zkusíme jestli mu to funguje. Celá soustava tak divně voněla přisuzovali jsme to zbytkům po pálení - že to nebylo vyčistěné saponátem nebo tak. Destilovali jsme a získali asi 5 l pálenky, docela jemná a chutná ale má divnou chuŤ.Po dlouhosáhlém zišťování jsme usoudili že to chutná po gumě. Těsnění tam je nějaké bílé myslím na víku mezi kotlíkem a vrškem. Je tlusté asi 4 mm a jsou na něm zbytky nápisů NBR NR type. Půjde to nějak takový ten náznak pachu z kořalky a soustavy kotlíku dostat pryč? Nemůžu se po vypití skleničky otrávit? nemohl tam vznikat s tím alkohohel a pryží metanol? Nikdy jsme nic nepálili a strýc už nám s nebe nemůže poradit co a jak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  96,  97,  98,  99,  100  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika