destilační přístroj



   Předchozí příspěvky  |  <  96,  97,  98,  99,  100  >   
                     
host - 220.205 (?) 
27.9.2011 22:48

Máte naprostou pravdu a zajímalo by mě, kde jste se to dočetl. Hloupostí a zvláště chemických souvisejích s naprostou neznalostí organické chemie je bohužel v dostupné literatuře spousta a zvláště v monografiích po roce 1989 a také v letošním roce. Takže z lutru je třeba odebrat úkap, po jeho odebrání, pak prokap (čili jádro) a dokapu je třeba se vyhnout. Rád Vám odpovím na konkrétní otázky a hlavně nevěřte tomu, že je ethylkarbamát těkavá sloučenina. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 45.252 (?), 28.9.2011 19:40

Rád bych se tu poradil ohledně vzkypění kvasů z letního ovoce, třešní a letních jablek.

Mám kotel kolem 100L z nerez hrnce a na něj je napojena Cu trubka s náplní přes 110cm sloužící jako rektifikační kolona.

Při destilaci třešní je pěnění naprosto katastrofální i při 2/3 naplnění kotle a pozvolném nárustu teploty, dokonce nepomohlo ani přidání protipěnivé přísady-ros. oleje.

Pěnění je vždy jen při počátečním nahřívání rektifikační trubky, jakmile je spuštěn na vrcholu kolony reflux-zpětný tok, tak pěna celkem logicky je splachována zpět a pěnění ustane.Ale rektifikaci je nutno přerušit a rektif. trubku propláchnout vodou-zvláště u třešní.Pěna z letních jablek se do destilátu nedostane a ani na kvalitě-chuti nebyl pozorován vliv.Ani teploměr lihových par neukázal vzrůst teploty, stejně tak ani lihoměr na výstupu.

Pěnění přičítám velké řídkosti letních kvasů a třešně jsou tím pověstné speciálně.

Potřeboval bych radu jak pěnění zabránit, bud konstrukčně nebo přísadou?

Do rektif. trubky se dostává vždy jen kapalina, neb dole je napočátku je 1mm husté nerez síto.Ostatně jak známe z kuchyně, pěněním uniká vždy jen kapalina s max. jemnými částicemi vařeného.

U letních jablek jsem totiž zjistil, že kvas ze stejného barelu pokud byl jednou destilován hustší, pěněním do kolony netrpěl a ten samý kvas ze stejného barelu, ale řidší, vzkypěl lehce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.68 (?), 3.10.2011 20:21
Po pročtení všech stran diskuze mi stale není uplne jasné jake maji byt teploty kotle pri paleni lajtru a pak pri naslednem prepalovani neboli zuslectovaní.Prosim kdyby mi to nekdo kdo tomu rozumi a pali dobrou slibovicu mohl popsat jak palit prvni a pak druhy kotel.Predem dekuji. Uplny zacatecnik tak prosim o shovivavost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
yustin - (7) - 97.180 (?), 9.10.2011 20:36

Jaké médium do dvoupláště.Prosím poradite někdo jaký použít nejvhodnější olej do dvoupláště.A třeba jak dlouho by mi tam vydržel třeba fritovací?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 10.10.2011 18:53

Použijte nový fritovací olej, já mám fritovací palmový olej, při 18C je ztuhlý.Výhoda pro mě, že mě při přenášení kotle palmový ztuhlý olej nešplouchá a nemění těžiště.Každý fritovací olej obsahuje určité % palmového oleje.

Ropné olejové deriváty nepoužívejte, jednat při destilaci páchnou a jednak většinou rychle teplem degradují.Pokud nepoužijete extra drahé speciální nebo dokonce silikonové!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.180 (?), 10.10.2011 21:52

A po kolika sezonách bych měl ten fritovací vyměnit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.201 (?), 13.10.2011 15:22
Použil bych H2O, ta je zadarmo!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 13.10.2011 19:16

A tlaková nádoba nutná pro ohřev vodou je snad také zadarmo?A upravený vnitřní kotel s nutným vypouklým dnem je také zdarma?(při slabším plechu je vypouklé dno kotle kvasu nutností u ohřevu v tlakové nádobě)

Já mám venkovní netlakovou nádobu zcela zdrama z pozink sudu.A netrápí mě nákup přetlakového ventilu nebo nutného přisávacího ventilu při chládnutí kotle, bez něj tlaková nádoba nebo kotel kvasu imploduje vlivem chládnutí a vytváření podtlaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.201 (?), 20.10.2011 8:17
To co píšete se týká tlakových nádob, myslím nádob, kde je skutečně nějaký tlak. Ve vašem meziplášti bude tlak max. 1,2-1,3 Bar, tento tlak odpovídá teplotě 105-108°C a ta bohatě stačí k tomu, aby ethanol ve vařáku byl totálně vyždímán. Vypouklé dno není skutečně potřeba, vím o čem píšu. Jestli máte dobrého svařeče, který umí těsnící svary, tak být vámi bych o jiném mediu než H2O neuvažoval. Ale je to samozřejmě věc názoru...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.36 (?), 20.10.2011 10:31

Každý staví aparaturu z toho co je "dostupné", respektive co má "po ruce", či na co "stačí". Já sám dokážu obyčejné železo či ocel svařit, troufnu si i na spájení mědi, ale na nerez nemám dostatečnou techniku. A když jsem se zajímal o "servisní" svaření, málem mi vypadly oči z důlků, navíc je tu stále možnost, že vás ten "servis" nahlásí celníkům. Takže je zbytečné se zde "natahovat" o to či ono. K cíli vede vždy více cest, a záleží na nás, kterou si vybereme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  96,  97,  98,  99,  100  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika