destilační přístroj



host - 220.205 (?)
18.12.2012 22:56

McBane-Thielův diagram slouží k výpočtu teoretických pater kolony obecně a netýká se jen systému ethanol - voda, ale i jiných binárních směsí. Konkrétní znalost a vysvětlení můžete získat na Google.  slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  96,  97,  98,  99,  100  >   
                  
host - 41.143 (?), 16.12.2012 18:48

Dobrý den,

může mi někdo vysvětlit z praktického hlediska McBane-Thielův diagram -závislost obsahu alkoholu v kapalině a v páře od teploty. 

Chápu to tak, že při lutru o obsahu 40% je nejlépe udržovat teplotu kolem 84°C.Děkuji. 

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 18.12.2012 22:56

McBane-Thielův diagram slouží k výpočtu teoretických pater kolony obecně a netýká se jen systému ethanol - voda, ale i jiných binárních směsí. Konkrétní znalost a vysvětlení můžete získat na Google.  slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.126 (?), 27.12.2012 11:31

Zdravím po svátcích...

tak jsem si chtěl "doplnit vzdělání" dle rady páně Ing.Šlosara. Najel jsem na Google, zadal heslo McBane-Thielův diagram a odklepl vyhledávání. A co se nestalo, vyhodilo to jediný odkaz :

1 výsledek (0,10 s)
Výsledky hledání - ZAHRADA.cz > destilační přístroj
Už jste někdy slyšel o McBane- Thielove diagramu? Ten tento problém řeší velmi přesně, jinými slovy, doposud nikdo nic lepšího nevymyslel. Tento diagram...... slosar-petr...

..., že by cyklický odkaz, nebo nemám ten správný Google??

Tož přeji veselý silvestr a šťastné probuzení v Novém Roce 2013

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 27.12.2012 13:15

No - abych řekl pravdu, mám sice vzdělání v tomto oboru, nicméně jsme tento diagram takto nenazývali ani ve škole. Jde zřejmě o konkrétní aplikaci obecnější teorie destilace na destilaci aloholu. Pro nás to byl tedy "diagram fázové rovnováhy kapalina-plyn dvousložkové azeotropické soustavy". Něco málo o tom si mužete přečíst třeba tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.126 (?), 28.12.2012 11:11

Děkuji za další informaci (těch nikdy není dost!!),

... abych se přiznal, kdysi jsme též počítali (na VŠCHT) kolik je potřeba teoretických pater na rozdělení směsi kapalin rektifikací, při dané % koncentraci složek. Jednou možností byla tzv. grafická metoda, která vycházela z diagramu fázové rovnováhy kapalina-plyn . Ale nikdy jsem neviděl, že by byla nějak blíže pojmenována. Proto jsem chtěl vidět přímo ten "McBane-Thielův diagram", abych jej mohl porovnat stěmi "30 let starými vědomostmi". 

Tak přeji všem, jen to nejlepší v novém roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 28.12.2012 11:36

Tak to jsme tedy naprosto v souhlasu. A mimochodem - já jsem končil VŠCHT v roce 1982... takže jsme asi spolužáci :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 28.12.2012 11:44

Zkuste to znovu. Otevřete Google a zadejte diagram Mc Bane-Thiele. Zdraví PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 28.12.2012 12:27

Jo - je to ono, jak jsem psal výše. Akorát překlep... má tam být McCabe, ale google si s tím poradí. Díky. Nicméně pod tímto názvem si to fakt nepamatuju. Ale to může být chyba na mé straně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.189 (?), 3.4.2011 13:55

ten má doma každý je to obyčejný tlakový hrnec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.110 (?), 21.1.2014 11:17
Dobrej den, chtěl bych se zeptat na probém s pápením. Po strýcovy jsmě s pozůstalosti přijali destilační kolonu, asi 50 l, prostě malý kotel s chladičem na kterém pálil už za komára. Letos jsme posbírali u cesty ty žluté špendlíky asi 50 l, řekli jsme si, že to zkusíme jestli mu to funguje. Celá soustava tak divně voněla přisuzovali jsme to zbytkům po pálení - že to nebylo vyčistěné saponátem nebo tak. Destilovali jsme a získali asi 5 l pálenky, docela jemná a chutná ale má divnou chuŤ.Po dlouhosáhlém zišťování jsme usoudili že to chutná po gumě. Těsnění tam je nějaké bílé myslím na víku mezi kotlíkem a vrškem. Je tlusté asi 4 mm a jsou na něm zbytky nápisů NBR NR type. Půjde to nějak takový ten náznak pachu z kořalky a soustavy kotlíku dostat pryč? Nemůžu se po vypití skleničky otrávit? nemohl tam vznikat s tím alkohohel a pryží metanol? Nikdy jsme nic nepálili a strýc už nám s nebe nemůže poradit co a jak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  96,  97,  98,  99,  100  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika