destilační přístroj



host - 96.121 (?)
19.2.2015 15:40

Dobrí den mame doma palenicu ktoru sme urobili je z 25l kanti na mlieko a medena rurka je priemer 0,5mm a cital som dade ze hlinik sa k tomuto učelu nehodí je to pravda? ja som spokojní teče to dobre ale neni malí priemer tej rurky?? a je potrebné miešanie na kantu robit ja som palil tak ze kvas-jablka som vilisoval na tekutí a palil som je to dobre?  a este som sa chcel informovat o tom ci je dobra vec filter na metyl alkohol lebo planujem spravit ze na rurku dam 7 decoví pohár a viecko pripajkujem ma to smysel oplatí sa to lebo neviem velmi dobre ako odchytit metyl alkohol? som začiatočník poradíte mi dakto?? :) dakujem a je potrebné 2 krat prepalovat destilat??

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 147.173 (?), 28.1.2012 22:56

Mno tak neřekl bych že za žádných okolností..., ale se zbytkem příspěvku souhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.121 (?), 19.2.2015 15:40

Dobrí den mame doma palenicu ktoru sme urobili je z 25l kanti na mlieko a medena rurka je priemer 0,5mm a cital som dade ze hlinik sa k tomuto učelu nehodí je to pravda? ja som spokojní teče to dobre ale neni malí priemer tej rurky?? a je potrebné miešanie na kantu robit ja som palil tak ze kvas-jablka som vilisoval na tekutí a palil som je to dobre?  a este som sa chcel informovat o tom ci je dobra vec filter na metyl alkohol lebo planujem spravit ze na rurku dam 7 decoví pohár a viecko pripajkujem ma to smysel oplatí sa to lebo neviem velmi dobre ako odchytit metyl alkohol? som začiatočník poradíte mi dakto?? :) dakujem a je potrebné 2 krat prepalovat destilat??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.121 (?), 20.2.2015 7:00

 prepacte pomilil som sa nie (0,5 mm) ale 5mm pol centimetra...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.209 (?), 29.12.2013 14:40

No to je pěkná blbost plamen dozelena. Miluji tyhle amatérské rady. Pán už je asi slepý anebo přinejmenším s cirhozou. Zelený plamen ukazuje na špatně vyčištěnou měděnou aparaturu a přítomnost měděnky (rozpuštěné) v lutru nebo i ve finálním produktu.
Obecně platí že ze 100 l lutru odstavujeme první litr jako úkap  (tzv výskočky, předek) - je třeba hodnotit i senzoricky jak úkap, tak poté i dokap (kyselka)!!
Doporučuji knihu pana Jaroslava Balaštíka : "Jak vypálit lepší slivovici", pomůže amatérským "paličům" i se správnou přípravou a zacházením s kvasem.
Tož asi tak :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.5 (?), 22.4.2017 20:48

Toto mi připadá jako hrubé neporozumění. Metanol se na etanol při destialci měnit nemůže. Jsou si však v mnohém podobné a destilační teploty jsou velmi blízké. U dobrých ovocných kvasů je však metanol téměř vyloučený. Proto prosím nešiřte poplašnou zprávu. Dobří palérníci to znají.

Pohoda, hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.120 (?), 30.12.2013 19:48

Doporučuji knihu pana Jaroslava Balaštíka : "Jak vypálit lepší slivovici", pomůže amatérským "paličům" i se správnou přípravou a zacházením s kvasem.
Obávám se, že pro amatérské paliče zrovna tato publikace určena není!!

Autor ji psal pro "slavnostní otevření" Muzea lidového pálení ve slováckém Vlčnově, potom pro pěstitelské pálenice... ale amatérské pálení zrovna neprobírá!! Ne ža by se nedala použít, ale rady pro tuto "kategorii" jsem tam opravdu nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.209 (?), 8.1.2014 17:12

Nevím jestli jste tu knihu četl, ale je zcela určitě cenným zdrojem informací právě pro amatérské "paliče". Mimo jiné poukazuje na několik "zažitých" omylů a mýtů. A pokud si přečtete příspěvek, na který jsem reagoval tak onen "zelený plamen" je jeden z nich. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.63 (?), 8.1.2014 20:16

Nechci se s vámi "natahovat", nezpochybňuji její "kvality" (mám ji v "papírové forě" a taky jsem ji přepisoval pro interní potřebu do Wrd.  Potom jsem redigoval "opravy", tak mi snad v té hlavě z toho i něco zůstalo...).

Ale co se týče destilace, tak to zrovna moc nerozebírá!!! Spoléhá se na dodavatelské firmy pěstitelských pálenic..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sebekivan - (4) - 240.32 (?), 17.11.2007 21:44
Jo. Kdo se moc ptá moc se doví i jiní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.110 (?), 5.4.2019 7:26

Táta má taky takový skleněný trojdílný destiláítor, na takové drobné destilování pro svoji spotřebu to stačí a myslím že by to ani neměl být velký problém. Jo a ten léčebný cbd hašiš je fakt síla, koupil jsem to jednou v Praze obchodě pro turisty a naučil jsem se to užívat před spaním. Dokonce to někdy zkusí i mamka: D Člověka to úplně hodí do klidu a pak spí jak poleno až do rána. Teď už si ale kupuju přes internetové obchody a hlavně cbd květy protože mají příjemnější ovocnou vůni, záleží na odrůdě. A z destilovaného vína u nás zatím nikdo neoslepl. Zdraví Vít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika